Toplam yorum: 1960950
Bu ayki yorum: 24649

E-Dergi

concardia tarafından yapılan yorumlar

01.03.2018

Kitabın en beğendiğim özelliği, yazarın kendi yorumları en aza indirgemiş olması ve kendi yorumunun 'yazarın yorumu bu yöndedir' şeklinde ayrıca belirtmiş olması. Alıntıladığı bilgilerin tamamında kaynakça belirtmekte ve yine dayanak gösterdiği ayetlerde dahi farklı meal kaynaklarından da örneklemektedir. Tarihin her döneminde olduğu gibi İslam Tarihinde de insanın 'insan' olduğunu ve nefis sahibi olduğunu kavrıyorsunuz. Tavsiye ederim.
01.03.2018

Doğum öncesinde okunmasını, doğum sonrasında da başucunuzda bulundurmanızı tavsiye edeceğim bir kitap. Her bebeğin karakteristik bazı davranışlarının yanında genel tutumlarına ilişkin bilgi veriyor. Genel bilgiler eşliğinde uyku dahil olmak üzere pek çok problemi kısa sürede atlatabilirsiniz. Fakat kitabı almanız halinde kesinlikle hamile iken okunmasını tavsiye ederim çünkü bazı problemlerinin çözümü (özellikle uykuya dair) daha yenidoğanken sağlanabiliyor. Devamında ise ek gıdadan ve tuvalet eğitimine kadar öz bakım konusunda tavsiye edeceğim bir kitap.
05.04.2013

Bir ismin aklımıza gelmemesi veya yanlış hatırlamamız, bir isimle ilgili her şeyi hatırlayıp sadece o ismi bulamamamız, konuşurken bir kelimeyi yanlış telaffuz etmemiz, iki bilginin aynı anda hatırımıza gelmesi ile bir anda saçma veya anlamsız bir cümle kurmamız gibi daha da uzatabileceğim günlük hayata dair yaşadığımız pek çok durum... Bu kitapta Freud tüm bu yaşadıklarımızın bir anlamı olduğunu, mantığını ve nedenini anlatıyor. Ve dil konusunda psikoloji eğitimine ihtiyacınız yok, anlaşılır akıcı bir kitap. Tavsiye ederim.
05.04.2013

Yazarın bilgili ve etkili olduğu muhakkak. Meclis konuşmaları Türkçe - Osmanlıca karışımı olduğu için, kitabı okurken elinizde sözlükle epey zaman harcıyorsunuz. Osmanlıca'ya hakimiyetiniz yoksa tavsiye edebileceğim bir kitap değil, çünkü kelimeleri anlamadığınızda işler çok zor oluyor. Fakat tarihi özellikle de o dönemi anlamak adına güzel bir kitap.
05.04.2013

Nitelik olarak beklediğimin çok altında kalan bir kitap. Asi ama bir şeyler yapmış kadınları görmek istiyorsunuz kitabı okurken. Fakat kitap, hapishanede tutulmuş günlüklerden oluşuyor ve hapishanede yaşananların gereksiz direnişler olduğunu ve sadece 'direnme' eylemini gerçekleştirmiş olmak için yapıldığını görüyorsunuz. Ne roman olarak ne kültür olarak faydalı olduğunu düşünmüyorum.