Toplam yorum: 1958262
Bu ayki yorum: 21961

E-Dergi

empurite tarafından yapılan yorumlar

25.05.2011

Bir şişe şarap ve sevgili ile mükemmelliği yakalatan kitap!
Söylenecek fazla söz yok.
Gerisi iyilik güzellik..
25.05.2011

Az bulunur cinsten şairlerden. Okurken acıyı içinizde derinlerde hissettiğiniz gibi yaşadığınızı; insanlığınızı hissediyorsunuz. Furuğ un hayatını da okuduktan sonra feyz alıyorsunuz ve her şey daha da anlamlanıyor. Şiddetle tavsiye ederim!
25.05.2011

İş hayatından sonra sizin yada tenıdıklarınızın karakterindeki değişimlerin sebebini arıyorsanız burada bazı cevaplar bulabilrisiniz. Ancak dikkatli olun, kitabı okuduktan sonra işi bırakabilrisiniz!
25.05.2011

Gelmiş geçmiş en iyi 100 kitaptan biri dediler. Aldım. Okudum. Aşık oldum. Yine okudum. Tavsiye ettim. Hediye ettim. Anlattım anlattım durdum. Neden mi? Öncelikle kesinlikle roman dediğin böyle olur. Sayfa sayısının bir önemi yok. Bir solukta okuyor insan. Sonra, tarih dediğin böyle anlatılır. İçine alıyor seni. Yaşatıyor adeta. Üçüncüsü, bu kitap ilkleri barındırıyor. İlk terör eylemi böyle oldu. İnanın hala böyle oluyor. Günümüze hiçte yabancı olmayan olaylar bunlar. Sanki TV de haberlerden esinlenilmiş bir hikaye. Son olarak, inançların insana neler yaptırabileceğini ve dünyada kırılması en zor şeyin inançlar olduğunu çok güzel anlatıyor. Şiddetle tavsiye ediyorum.
25.05.2011

Hermann Hesse nin okuduğum en iyi kitabı diyemem ama okurken gerçektende bir opera izliyormuş hissiyatı veriyor. Ayrıca kitabın engelli kişilere karşı da empati duygusunu da arttırdığını düşünüyorum.