Toplam yorum: 1919454
Bu ayki yorum: 13223

E-Dergi

m_meltem_m tarafından yapılan yorumlar

19.05.2014

Nereden gelip nereye gittiğimizi anlatan bir yandan da insanı düşünmeye sevk eden okumaya değer bir kitap.Sultan Abdülaziz'in öldürülmesini anlatan bölüm ve II.Abdulhamit'in kızı Ayşe Osmanoğlu'nun dilinden yazılan ''Unutma'' bölümü çok etkileyici.Eminim kafasında Osmanlı ile ilgili olumsuz düşünceleri olanlar(en azından bir bölümü)bu iki bölümü okuduktan sonra Osmanlıya biraz daha farklı bir gözle bakacaklar.
29.03.2014

Özellikle İlber Ortaylı ile ilgili bölüm,''Osmanlı Hasta adam'' ve Kazım Karabekir ile ilgili bölümleri çok ilginç ve okumaya değer.
10.03.2014

Herkesin okuması gereken çok etkileyici bir kitap.Dili ve anlatımı o kadar akıcı ki insan bir sonraki sayfada ne yazıyor diye merak ediyor.Ben 1 gün de okuyup bitirdim.Alırken acaba sıkılır mıyım diye düşünmüştüm ama iyi ki almışım.Günümüz de yaşanan olayları biraz daha iyi anlamanızı sağlayabilecek bir kitap aslında bir o kadar da okurken anlattıkları ile insanı şaşırtan bir kitap.Kesinlikle tavsiye ediyorum.Yüreğine sağlık Turgay GÜLER...
15.02.2014

İlkokul çağındaki çocuklar için eğlenceli bir kitap.
15.02.2014

Osmanlı Devleti'ni anlayabilmek için okunmaya değer kitaplardan biri.Özellikle Lise çağındaki öğrencilere derslerde öğrendikleri bilgileri pekiştirebilecekleri bir kaynak olarak tavsiye edebilecek bir kitap.