Toplam yorum: 1536776
Bu ayki yorum: 15858

E-Dergi

dorduncusebep tarafından yapılan yorumlar

20.10.2017

İlk defa bir Tarık Tufan kitabı okudum. Denemelerin kısa ama aynı zamanda yazarın kafasındaki yansıtması açısından güzeldi. İçindeki bazı cümlelerde kayboldum. Tavsiye ederim.
20.10.2017

Kitaptaki ifadeler okuyucuyu eğlendirme açısından güzeldi. Ancak kurgunun ya da kurguya sebep veren olayların daha oturaklı gelmesini beklerdim. Bir de bazı ayrıntıların havada kaldığını düşünüyorum. Onlar da kurguya bağlanabilirdi. Ancak yine de okuması eğlenceliydi. Kısa sürede bitirdim. Paikoloji terimlerini severim zaten :) bir de psiko absürt olabilir ama bence romantik komedi değil.
09.04.2016

Bu kitap tam da hayalleriyle yaşayan bir çocuğun dünyasından çıkmış gibi. Dolabın arkasındaki gizli dünya... Bence tam da bu hayal yaşlarında okunabilir bir kitap. Filmleri de gayet güzel :)
09.04.2016

Bu kitaplar benim çocukluğum. Apayrı bir dünyayı bitkilerinden hayvanlarına kadar tasarlayan bir yazarın kitabı bu. O dünyanın bir parçası. En sevdiğim karakterlerden birinin üzerine olan kitap. Kesinlikle tarafsız düşünemiyorum bu kitaplara bakınca. Tam da 'kimse beni anlamıyor' yaşlarında okunması gereken bir kitap bence :)
29.01.2015

Konu klasik bence. Kanser çok ender rastlanan bir konu değil. Kitabın farklı yönü araya serpiştirilmiş komik, tatlı cümleler. Bazen gerçekten güldüğüm bile olmuştur. Ayrıca gidişat yönüyle de diğer kanser kitaplarından ayrılıyor. Çok edebi bir kitap değil, daha basit ama daha anlaşılır. Çok farklı bir son olduğunu da düşünmüyorum ama yine de güzeldi. Filmi de gerçekten kitaba uygun güzel olmuş ( özellikle oyunculuklar ). Tavsiye : ilk kitabı okuyun bence :)