Toplam yorum: 2.682.169
Bu ayki yorum: 6.589

E-Dergi

esnigdo Tarafından Yapılan Yorumlar

02.04.2018

@colkelebegi

Cehennem ve Kayıp Sembol Kitaplarından sonra Başlangıç biraz daha gölgede kalan bir kitap oldu benim için. Dan Brown'ın tarzı bu kitapta da değişmemiş. Sanatsal yapılar,tarih ve gerilim yine bir arada. Kitap insanı bilmediği yerlerde ki yapılara sürüklüyor ve okurken aynı zamanda da mekanlar hakkında araştırma yapmaya teşvik ediyor. Sanat tarihi ve mekanlardan sıkça bahsedildiği için aşırı sürükleyici bir kitap olduğu söylenemez fakat sürükleyici olmaması okumaya değer bir kitap olduğunu değiştirmez.
13.03.2017

Sipariş verirken büyük bir ürün bekliyordum. Yorumlara bakınca 10 cm. olduğuna dikkat etmediğimi fark ettim.Fakat sonradan mantıklı geldi küçük olması , sonuçta çantamızda da rahat gezdirebiliriz :) Ben sevdim kendisini her gece yatmadan o günkü soruma heyecanla bakıyorum :))
05.09.2016

Sinan Yağmur'un okuduğum kaçıncı kitabı bilmiyorum.Fakat tasavvuf kitaplarında yazarın dili,türkçeyi kullanış biçimi,anlatımı,tasvirleri oldukça yerinde.
Yazar daha önceki Aşkın Gözyaşları serisi kitaplarından olan Hz.Mevlana, Tebrizli Şems, Kimya Hatun' da değindiği konulardan da alıntılar yapmış kitapta.
Şemsin dilinden Hallac Mansur'un hayatını konu alan kitapta,Mansur'un Enel Hak sözünü söylemesi dolayısıyla çektiği sıkıntılar anlatılıyor.
Evvela ve lakin kitabı okumak için sakin bir kafa gerekiyor. Kitabı anlamak ve sindirmek için beynin başka bir şeye yoğunlaşmaması şart.
05.09.2016

Her sıkıntıya düştüğümde,içim daraldığında kime gidebilirim ki ?
Beni benden daha iyi bilen Rabbim'den başka ...
Bir kere okuyup bırakılacak bir kitap tabiki değil.
İçeriğinde o kadar çok derin anlam barındırıyor ki,her seferinde başka bir bakış açısına sahip oluyoruz.
En iyi şekilde idrak edebilme ümidiyle ...
05.09.2016

Çocukluk yıllarında çoğu kişi Heidi'yi ya okumuştur yada çizgi filmini izlemiştir.
O günlerin özlemiyle kardeşim için aldığım kitabı kendim de okudum.
Ara ara çizgi filmini de izliyorum :)
Kitapta Heidi'nin dedesinin yanında dağda yaşadığı günlerden, keçi çobanı Peter'den, teyzesinin onu götürdüğü evden ve Clara'dan bahsediliyor.
Eskiyi hatırlamak isteyenler için neden okunmasın ki dediğim kitaplardan ;)