Toplam yorum: 1928933
Bu ayki yorum: 22729

E-Dergi

h. tarafından yapılan yorumlar

06.06.2013

Kitaptan edebi bir beklentiniz olmamalı ama bu demek değildir ki okunmamalı. Kitabın dili gayet sade. İşi gereği birçok konuyu birçok uzmanla tartışan&yorumlayan Turgay Güler bence olayları en iyi okuyabilen ve gelecekle ilgili en kaliteli tahminler yapabilenlerdendir. Tabi aldığı tüyoları da yoksaymamalıyız. Bence kitap neler olup bittiğini anlamak adına güzel bir kaynak. Son olarak şunu da eklemek isterim kitap sadece o baştaki Yahudi incelemesinden ibaret olsa bile alınmaya değer olurdu. Gerçekten Yahudileri çok iyi anlatmış.
06.06.2013

Son dönemlerde ülkemizin yetiştirdiği en büyük alimlerden biri olan Said Nursi''nin Sözler kitabının bir nevi özetidir. Herkesin okumasını tavsiye ederim. İlk başta anlamakta zorluk çekebilirsiniz ancak okudukça daha rahat anlamaya başlayacaksınız. -Bir köy muhtarsız olmaz, bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz, bir harf kâtipsiz olamaz; biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam (son derece düzenli) şu memleket hâkimsiz olur? [Said Nursi]
06.06.2013

Kitap okuduğum ilk Murat Menteş kitabı. Bu kitabı bitirdikten hemen sonra diğer kitaplarını sipariş ettim ve Dublörün Dilemması'nı da sınav haftamda 2 günde bitirdim. Sırada Korkma Ben Varım var. Öncelikle belirtmeliyim ki Murat Menteş gerçekten farklı bir yazar. İşlediği konular ve işleyiş tarzı daha önce karşılaşmadığım bir tarz. Her seferinde ilginç bir fikirle başlayıp bunun üzerinden mükemmel bir olay kurgusu oluşturuyor. İçine mükemmel benzetmeler serpiştiriyor. Ve ortaya tadından yenilmez bir roman çıkıyor. Dürüst olmak gerekirse kitabın ilk 150 sayfasını okumam biraz uzun sürdü çünkü Murat Menteş'i pek tanımıyordum yani tarzına daha tam ısınamamıştım ama 150'den sonrasını gece başlayıp uyuyana kadar okudum bitmeden uyumak zorunda kaldım kalktığım an okumaya devam edip bitirdim. Kesinlikle okunmalı. Son olarak bir tavsiye. Kitaba başlarken yanınıza bir kalem, bir silgi, bir de not defteri alın. Not almak isteyeceğiniz birçok güzel söz var.
06.06.2013

Kargo ücretimden daha ucuz olduğu için sipariş ettim. Normal kalitede kurşun kalemler. Kargo ödediği için her siparişime eklemeyi düşünüyorum.
06.06.2013

Doğruyu söylemek gerekirse kitap beni hayal kırıklığına uğrattı. Finali de içime sinmedi. Ama bu yorumu kitabı rastgele bir yazar değil Dan Brown yazdığı için söylüyorum. Tanımadığım bir yazar olsa "Yok artık. Kim bu yazar? Hemen diğer kitaplarını almalıyım." diye düşünürdüm ama konu Dan Brown olunca bu kitaptan beklenen başka oluyor tabi ki. Bana bir Da Vinci Şifresi, Dijital Kale tadı vermese de kesinlikle okurken insanı sıkmayan bir kitap. Okunmalı. İnşallah sıradaki kitabı daha tatmin edici olur.