Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

Mehmet ATİLLA tarafından yapılan yorumlar

30.08.2014

sonu olmamış ama konusu güzel. tiratlar süper. tavsiye ederim.
30.08.2014

can yücelin piyasada bulduğum bütün kitaplarını okudum. bu da sanırım sonuncusuydu. şiirle pek aram yok ama buna rağmen uslubu beğeniyorum
07.06.2014

harika bir baş yapıt. yalan yanlış tarihimizi yazanlara kapak niteliğinde. kitabın sonsöz kısmında yazılabilecek en güzel sözleri yazmış kitapla ilgili. gerçekleri okumak isteyenlere tavsiye ederim.
16.05.2014

herkesin hayatında fiziksel olmasa da psikolojik mahkumiyetleri ve hatta hücre cezaları vardır. bütün kötülüklere rağmen ayakta kalabilmek umutsuz olmamak pes etmemek kitabın konusu. tavsiye ederim. sürükleyici.
03.05.2014

Daha önceden bir türk tarihi bilginiz yoksa okunacak bir kitap değil. Fransızların ülkemizi işgalinden söz etmemiş. cezayiri işgalini haklı görmüş çanakkalede de başarılı olamadık dercesine cümlesi var. Bu yazarın fransız olmasıyla alakalı yabancılar bizim tarihimizi araştırırken bize hayrı dokunsun diye yapmıyorlar. Uyanık olmak lazım. Yani kaldırıp toptan çöpe atmıyorum ama aralara yaptığı yorumlar ve cümle tarzları niyetini belli ediyor. 2. husus... Bir çok cümlede tezatlıklar var."türklerin yönettiği ve kendini türk olarak kabul eden bir devletin hiç var olmadığı""türklerin hiçbir ırksal özelliğinin olmadığı""türk ırkından söz edilemeyeceği" gibi. bu cümleri kitabın başında söylemiş fakat olmadığını iddia ettiği milletle ilgili yüzlerce kitaptan derleyip özetlediği 500 küsür sayfa kitap yazmış kronolojiler haritalar vs vs. Komik şeyler bunlar. Bu kitabın birisi sadece başını okusa "türk diye bir ırk yok" der ki zira bir akademisyen kimliği olan biri bu kitabı kaynak gösterip bunu yaptı. Çevirisi yapılmış kaynaklar ve fransızca yazılmış kitap ve sonra türkçeye çevrilmiş. Çeviri hatası da olabilir tabiki söylediklerim. Amaaa ne gerek var bizim yerli tarihçilerimizden zeki velidi nin kitabını bulamazsınız baskısı yoktur böyle kopya tarzı kitaplar baskıdadır. Bu da dönemsel siyasi kaygılardır. Kısacası tarih geçmişi olmayana tavsiye etmem bu kitabı. İlk okuduğunuz türk tarihi kitabı olmasın. Başucu kitabı değil. Öylesine okumak için belki.