Toplam yorum: 2055961
Bu ayki yorum: 7178

E-Dergi

rnbzkrt tarafından yapılan yorumlar

23.11.2018

Konular geniş kapsamlı işlenmiş ve bol örneklerle desteklenmiş.Giriş-orta-ileri seviye için dil bilgisi kitabı olarak kullanılabilir.Tabi ki dil öğrenmek sadece dil bilgisi bilmekle yeterli olmadığı için kitapla birlikte konuşma egzersizleri yapılarak daha etkili sonuçlar alınabilir
23.11.2018

Kendi zamanının değeri bilinmeyen dahilerinden biri.Amacı para değildi sadece hayallerini test ederek insanlığa hizmet edebilmekti.Şu anda kullanmakta olduğumuz bilgisayar,uzakta iletişim ve elektrik gibi önemli kullanım alanlarının temellerini attı.Böyle bir dehanın güzel bir biyografisi.Kitapta yer yer ağır bir şekilde bilimsel dil kullanılsa da genel itibari ile anlaşılıyor.
06.11.2018

George Orwell'i kesinlikle okumalıyız.Nasıl bu kadar keskin konuşabiliyorsunuz derseniz yazarın düşünceleri onun katıksız olarak yaşamından gelen zorlu tecrübelerinin esansları olduğunu söyleyebilirim.Nasıl mı peki?İşçi haklarını savunurken aynı zamanda işçilerle birlikte aynı koşullar altında yaşadı, Almanya-İngiltere savaşırken Hitler'den alıntı yaptığı için Hitler'e aracı ülke üzerinden telif ücretini ödedi.Böyle bir dürüstlük abidesi olan, yazdığı gibi yaşayan bir yazarın yazdığı her harf benim için çok kıymetlidir.
06.11.2018

İyi yüreği, cesareti, umutları ile gerçek aşkı arayan bir çoban. Çoban olduğuna bakmayın o okumayı seven bir çoban.Çıktığımız hayat denilen uzun ama kısa olan bu yolculukta küçük kararlarımız kaderimize nasıl kelebek etkisi yapabiliyor.Yanıbaşımızda duran mutluluğu görmek için feleğin çemberinden geçmek mi gerekiyor? Çoban Santiago bize hayata nasıl tutunmamız gerektiğini gösteriyor
06.11.2018

Yazarın en ünlü eseri.Çevremizde sıradan gördüğümüz insanlar acaba gerçekten sıradanlar mı yoksa kaderine boyun eğmiş ve sıradan insan taklidi mi yapıyorlar? Yanıtını kitaptan olağanüstü bir hikaye ile öğrenmekteyiz.