Toplam yorum: 1992744
Bu ayki yorum: 23912

E-Dergi

sedatkaraman tarafından yapılan yorumlar

17.02.2015

Kanaatimce edebiyatımızın en önemli eserlerinden. İstanbul'un üç dönemini ele alışını değerlendirecek olursak, hem İstibdad, hem İttihat ve Terakki hem de Cumhuriyet dönemine eşit mesafede yaklaşmış bir yazar. Tarihsel açıdan kaynak sayılabilecek bilgileri içerir. Anlatım, olay örgüsü, karakter seçimi gayet başarılı. Rus Edebiyatı havasında ilerliyor. Rus Edebiyatı ile arası iyi olmayanlar (Örneğin Savaş ve Barış, Karamazov Kardeşler gibi eserleri bunaltıcı bulanlar.) için tavsiye etmem. Çünkü benzer etkiyi yaratacak bir eser.
22.10.2014

Mimlenmiş insanın yaşadıkları. Günümüzde "mahalle baskısı" olarak tabir edilen kavramın karşılığı da diyebiliriz. Aşk kavramının yanlış anlaşılması nedeniyle bir insanın başına gelenler. Bence Reşat Nuri'nin en önemli eseri.
22.10.2014

Edebiyatımızın en özgün eserlerinden biridir. Okunması gerektiği düşüncesindeyim.
09.09.2014

Sabahattin Ali'nin gerçek kişiliğinin yer aldığı bir eser. Aydın kişiliğini bu kitapta ortaya koyuyor. Sabahattin Ali meraklısı için en önemli kaynak diyebilirim.
09.09.2014

İyi, sade ve akıcı bir dille kaleme alınmış. Türk edebiyatı meraklıları için okunması gereken bir eser. Yayımcıyının da bunda katkısı büyük. Güzel bir basım yapmışlar.