Toplam yorum: 2320368
Bu ayki yorum: 106

E-Dergi

Türkan Tüzün tarafından yapılan yorumlar

13.11.2019

Eser, Ankara Yenişehir'de bazı komşular ve birbirini çeşitli sebeplerle tanımış insanların tesadüfen karşılaşmaları, kendi iç çatışmaları ve bir ağacın etrafında tüm bir yaşamı ve sonu ele alıyor. Eser her bir karakterin gözünden, karakterin dünyasını ve ilişkilerini çarpıcı tahlillerle veriyor. En sonunda yıkımı beklenen bir ağacın ekseninde beklenmedik sonu ile okuyucu şaşırtmayı ve sarsmayı da başarıyor. Mutlaka okunmasını öneriyorum.
13.11.2019

Gogol'ün alıştığımız mizahi üslubundan çok farklı klasik tarzda yazdığı bir eser. Kazakların Polonyalılara karşı savaşını, Taras Bulba ve oğulları üzerinden anlatan eser, akıcı bir anlatıma sahip. Klasik okumayı sevenlere öneriyorum.
13.11.2019

Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan, Hüseyin İnan'ın yaşadıklarının romanı. Dönem romanı ve sol edebiyat okumaları sevenlere mutlaka öneriyorum.
13.11.2019

Türkiye tarihini öğrenmek için vazgeçilmez bir kaynak. Tarihe ilgisi olanlara veya derslerine yardımcı kaynak arayanlara mutlaka öneriyorum.
10.10.2019

1979 kışında Türkiye'nin kuzey doğusunda bir köy. Yeni evli bir çiftin geçinmek için zorlu bir yola başvurması ile dönemin siyasi atmosferinin köyde yaşayanları nasıl etkilendiği, çarpıcı gözlemler ile ele alan eseri bir solukta okuyorsunuz. Faruk Duman'ın başarılı anlatamıyla, tam bir kış romanı. Kar ve kış şartlarının yaşamlara etkisi son derece çarpıcı şekilde ele alınmış. Mutlaka okunması gerektiğini düşünüyorum.