Toplam yorum: 1885923
Bu ayki yorum: 12459

E-Dergi

Türkan Tüzün tarafından yapılan yorumlar

05.03.2019

Eser, Fransız ihtilali ile ortaya çıkan giyotin ve idamlar ile idamların adaletsizliği temelinden hareketle, kahramanının idamına kadar geçen altı haftalık süre ve son gününü anlatıyor. Eserin genel ağırlığı, idam cezasının anlamsızlığı üzerine kurulmuş. Okunmasını öneriyorum.
05.03.2019

Eseri keyifle ve bir solukta okudum. Edebiyat derslerinin gözdelerinden bu değerli eseri tüm kitap severlere öneriyorum.
26.02.2019

Kitap çok özgün bir içeriğe sahip ve akıcı bir dili var, bir solukta okuyup bitirdim. Karakterimiz toplum tarafından benimsenmekte güçlük çeker ama bunu aşmak için keskin koku hafızası ile müthiş bir sakinlikle topluma dehşeti yaşatır. Eserin filmi de çekilmiş, onu da izleyebilirsiniz ama öncelikle kitabın okunmasını öneriyorum. Diğer taraftan, kitabın kapak tasarımını biraz aceleye gelmiş gibi. İçeriği bu kadar doygun ve özgün bir eser için daha başarılı bir kapak tasarımı olabilirdi.
02.01.2019

Günümüzde iyilik ve kötülük algısı, inançlar ve aileler ve çocukların üzerindeki aile hakları ile çocuğun var olma ve kendi yolunu çizme özgürlüğü denkleminde kurgulanmış çok değerli bir eserdi. Kesinlikle okunmasını öneriyorum.
02.01.2019

Aşkın bir insanın hayatına etkilerini, 18. yüzyılda Avrupalıların bir yandan gelenekler ve aileye verilen sözler, bir yandan da insanın kendi arzuları arasında sıkıştığı dönemlerden esintilerle örülmüş, Werther'in günlüğü olarak kurgulanmış değerli bir eser. İyi bir deneyimdi, okunmasını öneriyorum.