Toplam yorum: 1892778
Bu ayki yorum: 19314

E-Dergi

filizden tarafından yapılan yorumlar

03.07.2019

Bazı kitaplar hiç bitmez, mıh gibi işler insanın kafasının, yüreğinin içine. işte bu öyle bir kitap. Papalagi, yani Göğü Delen Adam, mükemmel bir sistem eleştirisi özetle. Yaşadığımız dünyanın nasıl bir çöplük olduğunu, edindiğimiz değerlerin, insanı kuşatan, değersizleştiren, tutsak eden "şey" lerden ibaret olduğunu öyle yalın ama çarpıcı bir dille anlatmış ki yazar, herkes okumalı bence bu kitabı.
03.07.2019

Yazarın daha önceden okuduğum iki romanından da çok etkilenmiştim. Öyküleri de en az romanları kadar etkileyici ve güçlüydü.
03.07.2019

Orhan Kemal'in belki de en yürek burkan kitabıdır El Kızı. Bir solukta okunan ama insanın hafızasından kolay kolay silinmeyecek kadar gerçekçi bir kitaptı. Nazan karakterine öylesine acıdım ki, çoğu yerde kitabın satırları arasına girip, "bu kadar saf olma Nazan" diyesim geldi. Film tadında tam bir klasik kitap.
03.07.2019

Savaş ve aşk arka planında yalnızlaşmış bir kadının dünyasından, onun duyguları, düşleri ve hayal kırıklıklarına tanıklık ettiren etkileyici bir romandı.
03.07.2019

Emerenc unutulmaz kitap kahramanlarından biri olacak benim için. Çok güçlü bir metin. Bir o kadar da sürükleyici. Yazarla tanışma kitabımdı ve diğer kitaplarınıda okumayı düşünüyorum.