Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

smyrsmn tarafından yapılan yorumlar

11.02.2020

Yararlı bir çalışma kitabı..
01.01.2020

Daha önce Serenad'ı okumuştum. Livaneli'nin bilgi yoğun cümlelerine ve kurgusuna hayran kaldım. Kardeşimin Hikayesi'ni okurken yzarın tarzını az çok kestirebildiğim için karakterler konusunda sürekli çıkarım yapmaktan yoruldum. Aşırı gizemli olaylar, şifreler vesaire de cabası.. Ama yine de sonu güzel bitti. Şaşırmadın desem yalan olur. Hzursuzluk kitabı da güzel. Ama hep aynı tarz okumak sıkıcı. Bu yüzden başka okumadığım yazarlara yolculuk.
21.12.2019

Tarihin gidişatında "kısa dönemin" de "uzun dönem" kadar önemli olduğunu, insanlığın görünmeyen kesiminin ya da aşağıdan tarihin de kaydadeğer belirleyiciliğe sahip olduğunu vurguluyor tarihçi MacMillan. Bununla birlikte gündelik hayatta olduğu kadar tarih çalışmalarında "tarihi"şahsiyetlerin özel hayatlarına ilişkin anlatıların da tarihin seyrinde önem taşıdığının altını çiziyor ve bireyler üzerinden (ünlü, siyasi ve sıradan insanların) dünya hakkında ve büyük olaylar hakkındaki algılarını, tercihlerini ve düşüncelerini ortaya koyuyor. Son derece etkili bir eser.
21.12.2019

Yazarın okuduğum ilk kitabıydı.Edebi açıdan doyurucu, tasvirler ve karakter analizleri etkileyiciydi. Okumaya devam edeceğim bir yazar olacak.
21.12.2019

Antik Yunan'dan Roma Cumhuriyeti'ne oradan Roma'nın imparatorluk dönemine girip Orta Çağ Avrupa düşün dünyasının derinlerinden çıkarak 19.yy Avrupasına ulaşan izleği takip ediyor kitap. Batının siyasal düşüncesinin temellerini ele alıyor. Kesinlikle okunmalı.