Toplam yorum: 1727449
Bu ayki yorum: 8117

E-Dergi

Okursever61 tarafından yapılan yorumlar

29.11.2018

Kitabı satın alırken, doğal ve otantik bir hikaye okuyacağımı az çok tahmin etmiştim. Ama bu kadar tarihin en ücra sayfalarına bile girmemiş ancak aslında var olan ve hep süregelen dram yüklü olayları böyle sohpet tadında okumak keyif vericiydi. Kitabın devamını mutlaka okuyacağım, çünkü hikaye tam olarak son bulmadı. Yıl olarak belirtilmese de 1900 'lü yılların başlarında diye tahmin ettiğim Kastamonu civarı geçen yaşanmışlıkların daha çok zengin /fakir durumları, Türkler ve Rumlar arasındaki yaşanmışlıklardan örnekler ile beklediğimin üstünde bir kitaptı.
03.11.2018

Pembe romantik komedi ile biraz gülümsemek ve kafa dağıtmak isteyenler okuyabilir. Fazlaca basit olay akışı olması çok da severek okumaya engel oldu ama yine de beklentiyi çok yüksek tutmadan okunursa eğlenceli ve komik olan bir kitap.
31.10.2018

Kan olmadan can olmak... Tesadüfen ilk defa okuduğum bir yazar ve kitabın yarısı bitmeden yazarın iki kitabını daha sipariş verdim. Kitabın konusu ve konsepti ilk önce mafyavari, romantik konuları üzerinde intiba oluşturuyor olsa da sayfalar ilerledikçe aslında kan olmadan can olan bir baba - oğul ve ailenin varlığı, yokluğu ile ilgili son derece OKUNASI bir hikayenin içinde buluyorsunuz kendinizi. Bazen gülümseten, bazen gözyaşlarınızı akıtmamak için elinizle yüzünüzü yelpazelediğiniz bölümlerde duygusal şölen yaşıyorsunuz. "....sunuz " diyorum çünkü bu tarz konulu kitapları okumayı severler mutlaka benimle hemfikir olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca kitabın yazı puntosu ve basım da çok Müptela ' ya yakışır şekildeydi. Her daim okuyacağım yazarlar listeme ekledim
26.10.2018

7. sınıfa giden kızıma almıştım.içerik basım kalitesi on numara. Tavsiye ederim kesinlikle.
26.10.2018

Yıllar önce sinema filmini izlemiştim, ama kitabını okumuş olmak için ve orjinalini bilmek için okudum. Her ne kadar bu okuduğum kitap biraz özet olacak kadar kısa olsa da İyi ki de okumuşum, çünkü filmi ile hiç alakası yok. Ana konu sadece aynı yani, Bebeğin yaşlı bir adam görünümünde doğup yaşlandıkça aslında gençleştiği. Ancak olay örgüsü ve olay akışı tamamen diyecek kadar farklı. Aynı zamanda kitapta Buz Sarayı adlı ikinci bir hikaye de yer alıyor. İlgilenenlere tavsiye ederim.