Toplam yorum: 1780085
Bu ayki yorum: 27126

E-Dergi

Okursever61 tarafından yapılan yorumlar

14.03.2019

Kalemini en çok sevdiklerimden sevgili Selvi Atıcı , yine aksiyonu bol ve esprili anlatımı ile elimden bırakamadan okudum bu kitabını da. İlk yazdığı, ancak yeni basılmış olan bu kitabında; lise son sınıf öğrencisi ve çok başarılı Elif 'in ilk aşkı tarafından aklına hayaline gelmez olayların ve hayatın içine düşürüleceğini söyleseler inanmazdı belki de . Kitabın adı ve kapağından da anlaşılacağı üzere Elif aslında iyi bir kızdı, ama kader işte nerelere götürecek belli olmuyor bazen. Emre, Akın, Derman ve Okan 'dan oluşan muhteşem bir ekibin içine girince Elif artık Nehir olur ve okunmaya doyulmayan, okurken gözlerinizde canlanan hem komik hem de yüksek gerilimli sahneler akmaya başlar. Çok beğenerek okudum her zaman olduğu gibi yazarcım. Bir sonraki kitabı ne zaman çıkar diye sabırsızlıkla beklediğim nadide yazarlardan.
06.03.2019

Hani klişe bir tabir var ya, Eski Türk filmi tadında diye, hah işte aynen o keyif ve lezzette bir kitap diyorum. Masum platonik bir sevdanın, kitabın kapağından da anlaşılacağı üzere karşılıklı duygulara dönüşümünü okuyacaksınız bu çok şey anlatan ama yormayan kısacık kitapta. Zaman zaman şiirsel yazılmış mektupları ile renk katmış yazar kitaba. Belirtmeden geçemeyeceğim, aile bağlarının en üstte tutularak yazılmasını alkışlıyorum.
06.03.2019

İlk defa okuduğum bir yazar ve kitabın adının verdiği tedirginlik, kitabı okuyup bitirince geçti tabi. Bence kitabın adı konu ile pek bağdaşmayan bir seçim olmuş. Yaşanmış gerçek bir hikayeye yer verilmiş kitabın dili sohpet tadında ve adeta " kıssa" amaçlı okunabilecek bir kitap olmuş. Yıllardır evli olup çocukları olmayan maddi durumları oldukça iyi ve kendileri de iyi eğitim almış bir çiftin evliliğini ders çıkarılacak nitelikte anlatılmış kısa bir hikaye. Sabır ve şükür konularını vurgulayan, gönül zenginliği ile yardım etmeye teşvik eden olay akışı okura pozitif bir etki bırakıyor.
23.02.2019

Remzi Bey karısı Melek Hanım ile tayin gereği posta müdürü olarak atandığı kasabaya bir türlü varamayışlarını anlatan kısa ama keyifli okuması olan bir kitap.
23.02.2019

Kitabın adına vurulup içini merak ettim ve okumak istedim. Birbirine birinci derece olmasa da hayat hikayesi gereği bir şekilde bağlı olan yedi karakterin kendi ağızlarından anlatılan yine kendi hayat hikayesinin bölümler halinde yazılması ile oluşturulan bir romandı. İlginç ve okurken kişinin kendi hayatını da yer yer sorguladığı güzel bir anlatımı var. Bazen göründüğü gibi değildir hayat. Sebepleri, sonuçları ve bazen de yaşanması gerekenleri vardır, içimizde ya da dışımızda. Sayfası az ve hızlı okunabilen psikolojik bir kitap.