Toplam yorum: 1596710
Bu ayki yorum: 17297

E-Dergi

Okursever61 tarafından yapılan yorumlar

17.08.2018

Ahmet Ümit yine yaptı yapacağını, yine muhteşem ötesi (benim için öyle ) bir romanla harika bir okuma keyfi sunuyor. Başkomiser Nevzat ve acar ekibi Zeynep ve Ali yine birbirindenden aksiyonlu olay akışı ile her zaman ki gibi merakla okuduğum bir kitaptı. Son zamanlarda güncel olan pedofili konusunu profesyonel ve kendine özgü üslubu ile anlatan yazar, öyle farklı karakterleri ve farklı olayları birbirine ustaca bağlıyor ki aslında gerçek hayattan kesitler sunuyor okurlarına. Okurken bu ve benzer olayların yaşanmış veya halen maalesef yaşanıyor olduğunu bilmek acı verici bir gerçek. Kitap okumayı bekletilmeyecek kadar güzel ve okunası. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Her daim olduğu gibi kitabın sonuna gelince her ne kadar yüksek oranlı katili bulduğunuzu düşünseniz de yazar yine de okurunu ters köşe yapabilir. Benden söylemesi .
14.08.2018

128 sayfalık bir cümle Kitap baştan sona 128 sayfa, tek bir cümleden oluşuyor. Nokta olması gereken yerlerde noktalı virgül kullanarak ta ki kitabın sonunda nokta koymuş. Açıkçası okuyucuyu yoran bir durum diyebilirim. Ki yazarın da kendi tabiri şöyle bu kitabı hakkında; "bu roman zor anlaşılıyor, ne biçim roman, olayı yok, olaydan çok kalayı var içinde. " Aynen böyle toplumumuzda yozlaşmış töre ve geleneklerin insanların yaşam biçimini nasıl zincirleme etkilediğini ama yine insanımızın ısrarla bu kök salmış kalıplardan çıkamadığını anlatıyor Üstün Dökmen.
27.07.2018

Evet yine harika bir Arkadya kitabını keyifle okuyup bitirmenin huzurunu yaşıyorum. Kitabın daha ilk satırlarından ruhunuzu dinlendiren bir hisle okumaya başlıyorsunuz. Takip edenleri bilir ki kendisi de Arkadya 'nın yayınevinden bir çok kitabı var Sarah Jio. Aynı tarzda yazılmış geçmiş zamanı ve şimdiki zamanı çok güzel bir şekilde harmanlanmış olay örgüsü kitabı merakla ve istekle okumama vesile oldu. İki yetim kız kardeşin hazin ve hüzünlü hikayesi. Okudukça içinizi ısıtacak kesinlikle tavsiye edebilecegim bir roman. Ayrıca Arkadya 'ya özel bir basım ve Püsküllü ayraç göze ve gönüle hitap eden bir durum
22.07.2018

En az İcir Kuşları kadar okunası..Günümüzün en çok okunan yazarlarından , benim de İncir Kuşları ve Piruze adlı kitaplarını okuduktan sonra büyük hayranı olduğum değerli yazarımız Sinan Akyüz 'ün yine aynı İncir Kuşları tadında hüzünlü , acı kayıpları olan Nazilerin Yugoslavya 'da ki soykırımını anlatan okunası tarihi bir roman. Kitaptaki anlatılanlar her ne kadar yazar tarafından belli bir kurguya göre düzenlenmiş olsa da yazılanların gerçekten yaşanmış olduğunu bilerek okumak acı verici ve sarsıcı. Yazarın kendine özgü üslubu ile her daim okuyacabilecegim bir kalem diyorum. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
20.07.2018

Yazarın ikinci kitabı olan Üç Derin Nefes ilk kitabı gibi yine okunası, yine merak edilesi ve keyifli anlatımı vardı. Son günlerde sosyal ve güncel gündemde olan çocuk istismarı ile ilgili yazılmış etkileyici bir romandı. Örgülü ve Mavi 'nin çocukluktan başlayan dostluğu, yarenliği acıları, sevinçleri paylaşması aşmak zorunda kaldıkları zorluklar biraz da konu akışı gereği (ki harika bir konular arası bağlama olduğunu söylemeden geçemeyeceğim ) bilimsel psikolojik gerilimi ile adrenalin tavanda okunması gereken bir kitap. Yüzü ve gönlü güzel yazara selam olsun.