Toplam yorum: 1996677
Bu ayki yorum: 27892

E-Dergi

bircakir tarafından yapılan yorumlar

31.08.2010

Biraz ağır ilerleyen bir kitap.Özellikle ilk bölümler.Bazen biraz sürüklüyor ama aynı ağırlıkla devam ediyor.Başta okurken Kraliçe güç gösterisi yapacak,kaderini değiştirecek,ülke yönetimini idare edecek sanıyorsunuz.(Bizim osmanlıdaki sultanlar gibi sanıyorsun) ama sonu sıradan bir aşk hikayesi gibi sonlanıyor.Bu kitapta Fransa nın şaşaya,gösterişe düşkünlüğü,İngiltere nin de gösterişten uzak,sadce savaşma içgüdüsü ortaya çıkıyor.
23.06.2010

Herkes ona karşı önyargılıydı.O Atatürk ün boşadığı karısıydı.Agresifti,dediğim dedikti.Ama birde madalyonun öbür yüzünden bakmak lazım.23 yaşında en güzel ,en genç çağlarında bir askerle evli olmak.O asker bir ülkenin,hatta dünyanın en büyük lideri olarak anılıyorsa yükü daha da zor.Herkes onu Atatürk ün karısı olarak görüyordu belki ama,o mustafa kemal in karısıydı.Etrafta yaverlerin,askerlerin olduğu bir evlilik.Özel hayat yaşayamamak.Atatürk ü her yönüyle tanımak istiyorsanız bu kitabı mutlak suretle okuyun derim.
23.06.2010

Kitapta Latife Hanım a biraz haksızlık edilmiş ama Fikriye nin aşkı hazin şekilde yüreğe işlenerek anlatılmış.Bu kitaptan sonra Latife Hanım ı da okumanızı tavsiye ederim.
23.06.2010

İngiliz edebiyatını sevenler için müthiş bir kitap.Konusu belki alışılagelmiş ama anlatış şekli,hisleri kaleme döküşü süper.Gururun insan üzerindeki olumsuz etkileri ve ön yargı oluşmasına sebeiyet vermesini dikte ediyor biraz da.
Okurken,başka ülkelerde yaşayan bir ailenin beklentileri,çabaları,hayallerini kendi ülkemize yabancı olmadığını farkediyorsunuz.Okumalısınız.
23.06.2010

Tarihin arka bahçesi diyebilirim.Yer yer kurguların olduğu,bazen kitabı elinizden bırakıp derinlere daldığınız,sonu hakkında fikir yürütmeye başladığınız bir kitap.Bugüne dek okuduğum harem kadınlarının hikayelerinden biraz daha farklı bir konusu var.Okumanızı tavsiye ederim.