Toplam yorum: 2330870
Bu ayki yorum: 528

E-Dergi

persulium tarafından yapılan yorumlar

15.05.2020

Yazarın anlatım tekniği sayesinde lağım kokusunu burnumun dibinde hissettiğimi çok rahatlıkla söyleyebilirim.Mutlaka okumalısınız.
03.05.2020

Çocuklar için hayal güçlerini zenginleştirecek nitelikte,yetişkinler için ise sevgiyle dolu tatlı bir masal.
03.05.2020

George Orwell'ın dönemi,politikayı,toplumsallığı,insanın dünya üzerinde oluşturduğu düzeni/düzenleri,insan olmayı öylesine çok boyutlu değerlendirmiş ki...Mutlaka okunması gereken kült eserlerden.Aynı zamanda yazarın ileri görüşlülüğü beni kendisine hayran bıraktı.Gerçi şimdiyi görebilen kısmen geleceği de görür....
28.04.2020

Stefan Zweig'in diğer eserilerinde oludğu gibi bu öyküsünde de; anlatım tarzıyla okuyucuyu psikolojik değerlendirmeye davet etmesi ayrı bir tat katıyor.Her eserinin okunması gerektiğini düşünüyorum.
25.04.2020

Yanılmıyorsam bu kitap oldukça tartışılmıştı...İki gün içerisinde soluksuz bir şekilde okudum ve bitirdim.Şahsi fikrim; Atatürk'e ilah değil de insan olarak bakabilme becerimizin artık gelmesi gerektiğidir.Tartışılan unsurlar, gözümde Atatürk'ün kıymetini hiç düşürmedi.Bir puan kırma sebebim ise; daha derinlemesine bir çalışma ve daha fazla bilgi beklememdendir.