Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

kitabiyat1 tarafından yapılan yorumlar

05.05.2013

ortaokulda yıllarında tarihle yeni yeni tanışmaya başlayan öğrencilere mutlaka okutulması gereken temizlikte ve samimiyette bir kitap. tertemiz bir geçmiş, tertemiz bir kurgu, tertemiz bir dil. çocuklara bir kahraman işaret edeceksek osmancık en güzel örneklerden.
05.05.2013

ihsan oktay anar, türk edebiyatında pop yazarlığa düşmeden, her kitabında biraz daha okur kazanarak ve tanınarak çok güzel bir yer edindi. okuru reklamla aldatmadan, insanlığa mal olmuş isimlerin öğretilerini de hayasızca kullanmadan kalemine güvendi ve okur onu yalnız bırakmadı. yedinci günde, artık kurgunun, üslubun, samimiyetin ve tabi bilginin nasıl ustaca işlendiğini görüyorsunuz.
05.05.2013

türklerin iki bin yıllık bir teşkilatı olduğu tezini ilk kez işleyen bu kitaptı. kurtlar vadisi ihtiyar heyeti diye bir konuyu bu kitaptan sonra işlemeye başladı. kitabın yazarı vadinin bu tezi kitaptan çaldığını da açıkladı sonrasında. kitabın yan ürünleri, bu kitaptan yola çıkarak yazılan abuk subuk bir sürü kitap oldu ama bu kitabın ortaya attığı iddianın üstüne bir tuğla daha koyanı çıkmadı. yazar kendisi yine muhafızla ve devam eden kitaplarıyla bu tezi örmeye devam edecek anlaşılan.
05.05.2013

teşkilat ve muhafızdan sonra üç yıldır beklenen kitaptı. tanıtım yazısından da anlaşıldığı gibi yine tarihe dair çok güçlü tezlerle okuru şaşırtacak.
05.05.2013

kitap tarih ve siyaset olarak iki koldan ilerliyor. teşkilat kitabına göre daha fazla tarih var, mustafa kemal ve vahdettinin bulunduğu sahnelerde kurgu ile gerçeklik birbirine karışıyor. yazar her ne kadar anlattıklarının kurgu olduğunu söylese de okur olarak buna inanmıyorsunuz çünkü güncel konular ve tarih hakkında yazılanlar çok güçlü ve inandırıcı tezler. daha önce okumadığınız duymadığınız tezler başka kitaplar okumanızı sorgulamanızı sağlıyor.