Toplam yorum: 2063842
Bu ayki yorum: 15074

E-Dergi

mustafa622 tarafından yapılan yorumlar

01.03.2016

Kitaptaki bi çok şiiri daha önceden farklı zamanlarda okumamış olmama rağmen, her nedense kütüphanemde olmayan bir kitaptı. Eksikliğimi giderdim. Yahya Kemal şiirleriyle iki Rumeli (Anadolu ve Balkanlar) arasında güçlü bir köprü
03.01.2015

Her ne kadar anlaşılmaz şiirlerin adamı diye anılsada Zarifoğlu, baştan sona okununca kendinize göre anlam dünyasına dalıyorsunuz. Acz şiiriyle tanıyıp, yedi güzel adamla kendisine devam edenlerdenim.
03.01.2015

Sibel Hanım bu kitabında Hz. Meryem'in hayatını anne babasından itibaren, çocukluk dönemiyle Hz. İsa'nın doğumuna kadar akıcı bir üslupla anlatıyor. Olayların hikaye ediliş şekliyle kitap okuyucuyu kendsine çekiyor.
03.01.2015

Pakdil Usta bizim yurdumuzdan çıktığı yolculukta karşılaştığı olayları bizim yurdumuzun insanın bakması gerektiği şekilde anlatıyor.
03.01.2015

Drina köprüsü yalnızca Drina nehrinin üzerine kurulmuş bir köprü değil, aynı zamanda yapılışından derin hasar aldığı bir güne kadar önemli bir zaman diliminin önemli bir şahidi. Kitapta da tüm bu zaman diliminde gelişen olaylar mümkün olduğunca tarafsız bir dille ele alınmaya çalışılmış ve bu anlatım yazarına bir Nobel ödülü getirmiş. Anlatım dili olaylarda tarih bilgisini derinleştirmekten ziyade, olaylara sosyolojik bir bakış açısı hedeflemiş.