Toplam yorum: 1954420
Bu ayki yorum: 18111

E-Dergi

ALABRS tarafından yapılan yorumlar

06.04.2018

Kürk Mantolu Madonnanın peşine düştüğü için yazarın bu eserini aldım bakalım neyle karşılacağım
08.03.2018

İktidarlarla yazarlar arasında her zaman bir ilişki mevcut olagelmiş. Bu sadece sağda değil solda da mevcut. Sizce Nazım Hikmet'in tercümeleri Hasan ALİ YÜCEL'in destekleri olmasaydı nasıl bize ulaşırdı? Düşünün ki uzun yıllar içeride kalmış bir yazar sansürlenmiştir fakat Milli Eğitim Bakanı tarafından müdafaa ediliyor. İşte Necip Fazılınki de bu minvalde. Ben o günün şartlarında bu mektupları yargılamazdım fakat savunmazdım da. Hala bu fikirdeyim. Kitap objektif alın okuyun derim ben
08.03.2018

Kürk Mantolu Madonna 70 Yaşında adındaki özel baskıyı bulamadığım için üzgündüm bu teessürümü Kuyucaklı Yusufta yaşamamak için arşivime katmayı uygun buldum. "Eğer Kuyucaklı Yusuf olmasaydı, ben İnce Memed'i yazamazdım" demiş Yaşar Kemal. Ne kadar da güzel bir ifade. Kuyucaklı müthiş bir roman ve Türk karisi için vazgeçilmez. Bu özel baskıdan dolayı yayınevini de tebrik etmek şart.
08.03.2018

Bekir Oğuzbaşaran uzun süre Konyada kaldı bu süre zarfında kendisiyle görüşmek mümkün olmadı fakat Kayseride bir gün mutlaka ziyaretine gitmeyi planlıyorum zira Necip Fazılı en iyi anlatan 5-10 kişi say deseler birisi de hiç şüphesz Bekir Hoca olurdu.
08.03.2018

Duran Bozun henüz kitap olarak basılmayan Abdürrahim Karakoç biyografisini okumuş ve memnun kalmıştım. Bir maraşlıyı ancak bir başka Maraşlı bu kadar güzel anlatabilirdi bu kitapta da benzer bir durum söz konusu. Beğendim bu kitabı.