Toplam yorum: 2063768
Bu ayki yorum: 15000

E-Dergi

toygar77 tarafından yapılan yorumlar

03.11.2019

Kitapta anlatılanların doğru olduğunu düşünmekle beraber hiçbir referans verilmediği için kitabın bilimsel bir dayanağının olduğunu söylemek güç. Yazarın yorumu çok fazla ve ayriyeten kitapta çok fazla tekrar var, bu da okumayı sıkıcılaştırıyor. Yazarın konuları hiçbir şey bilmeyen birine anlatır gibi anlatması da kitabı sıkıcılaştırıyor. Açıkçası Serkan Yimsel'in "Fitness Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar" kitabını daha çok beğendim. Ama elbet bu kitapta da öğreneceğiniz bilgiler olacaktır.
03.11.2019

Beklentimin çok üzerinde bir kitaptı. Kendi hayatıma dair birçok farkındalık kazandım ve diğer kitapların aksine kazandığım bu farkındalıkları hayatımda uygulamaya başladığımı fark ettim. Kitap özellikle anne babamın benim üzerimdeki görünmez etkilerini fark etme ve bağımsız bir birey olma konusunda beni ileri taşıdı. Çocuk yetiştirme konusunda ise alınması gereken bir numaralı kitap oldu bana göre. Dinleri kendi araştırma bağlamında ele alması da çok iyidi. Alice Miller'dan daha az alıntı olsa iyi olabilirdi özgünlük açısından, ama böyle de bir sentez niteliğinde. Okunması gereken ilk on kitabımın arasında girdi diyebilirim.
06.09.2019

Bir Türk yazardan bu kadar öz, objektif ve bilimsel bir kitap okuyacağımı düşünmüyordum. Yazar, kafamdaki tüm soru işaretlerini bilimsel açıklamaları esas alarak objektif bir şekilde incelemiş. Tabi ki tartışmalı konular var, mesela kalp büyümesi ile ilgili her iki yönden de araştırmalar edinmek mümkün, böyle konularda daha uzun bir araştırmaya gidilebilir. Fakat 5 yıldır spor yapıp bu konuları araştırmama rağmen okudukça yeni bilgiler öğrendim, zaman zaman şok oldum. Mükemmel bir kitap.
22.08.2019

Kitapta anlatılanların bilimsel bir dayanağı yok. Yazar, insan genomunu 9 tipe ayırmış, ama kime göre neye göre? Bunun yerine çok daha bilimsel şema terapi kitabı olan "Hayatı Yeniden Keşfedin" adlı kitabı okuyabilirsiniz.
08.07.2019

Bireyselcilik-toplumsalcılık arasındaki farkın ele alındığı, insanın yaşama kaynağını kendi ürettiği şeyden aldığını hissettiren, toplumsal yargıların hayatımız üzerindeki etkilerinin ele alındığı, önce kendini düşünmenin aynı zamanda topluma da en faydalı yol olduğunu bana gösteren bir kitap oldu. Kitabın uzun olduğunu kabul ediyorum, ama hayatımıza yön veren bir öğreti söz konusu, bu sebeple okunmalı.