Toplam yorum: 2037428
Bu ayki yorum: 27656

E-Dergi

Onurfaruk Islamoğlu tarafından yapılan yorumlar

Hatıra kitapları arasında eşşsiz kıymette bir eser. Sıkıcılıktan uzak, samimi bir muhabbet ortamındaymışsınız gibi hissediyor insan kitabı okurken
Kitap. bir Batılının gözünden İslam'ın Avrupaya olan etkisini anlatmaktadır. Farklı bir açıdan baktığından dolayı zaman zaman haksız eleştiriler ve iftiralarda bulunmasına rağmen genel itibariyle kitap şu kanaati oluşturmaktadır: Avrupa, bugün bulunmuş olduğu konumu, edindiği faydalı şeylerin tamamını, a'dan z'ye İslam medeniyetine borçludur.
Alanındaki ender kitaplardan bir tanesi. Hem ender hem de kaliteli. Özellikle mütedeyyin kesimin medya ve sosyal medya ile olan imtihanıyla ilgili kısmı son derece haklı, etkileyici analizler içermekte.
ahmet şimşirgil hoca kayı serisinin diğer kitaplarında da oldugğu gibi sultan 2. Abdülhamid han'ı anlattığı bu eserinde de tarih araştırmacılığının kalitesini konuşturmuş bulunmaktadır. ayrıca kitabın her satırında ortaya konan çalışmanın samimiyeti hissedilmektedir. hoca başta bu kitabı olmak üzere diğer kitaplarıyla birlikte Tarihi Sevdiren Adam ünvanını hak etmektedir.