Toplam yorum: 2061837
Bu ayki yorum: 13069

E-Dergi

easterworld tarafından yapılan yorumlar

12.03.2018

Kıymetli Sadettin Ökten, naif ve samimi üslubu ile İslam medeniyetini, kapıitalist yaşam anlayışını, kapitalizmin Türkiye'ye nasıl geldiğini, tüketim toplumunu, şehirleşmeyi anlatıyor. Bu konular her ne kadar teknik görünse dahi Sadettin hoca, bu kavramların günlük yaşantımızdaki etkilerini gayet anlaşılır şekilde ifade ediyor.
İki kere okuduğum kitabı her fırsatta başkalarına da tavsiye ediyorum.
22.06.2016

Cilt ve kağıt kalitesi oldukça güzel, 'biraz daha oku' dedirtircesine teşvik edici bir biçimde. Ancak 2.cilt hasarlı şekilde elime ulaştı, kitapyurdunun bu kadar zamandan sonra daha özenli çalışması gerekir diye düşünüyorum. İlim ve fayda verici bir kitap, dilin ağırlığı pembe roman okuyucuları için sıkıcı gelebilir; ancak meraklısı için öğretici bir nitelikte.
26.12.2015

Komplike cümleleri ile aklı bir nebze yoran, ancak bu esnada eğiten, içinde olduğumuz ve kendimize ait sandığımız boş zaman aktiviteleri, izlediğimiz reklamlar programlar, icra ettiğimiz tüketim faaliyetleri vs'nin göremediğimiz ve etkisinde kaldığımız yüzünü ince şekilde anlatıyor. Okunması gereken bir kitap.
05.12.2015

Büyük bir düşünür. İnsanın kendi ile yüzleşmesi için, duygu-düşünce-heves kavramlarını fark edip hayatını anlamlandırabilmesi için gerekli yolu gösteriyor. Özellikle "ölü gibi ol" diye bahsettiği kısımlar insanın acılarına ve olası sıkıntılarına karşı büyük bir çare sunuyor. Gayet akıcı bir dil ve anlaması kolay. Zor olan bunları anlayıp tekdüze yaşantımızı kontrolümüz altına alabilmek, o da bize düşer.
01.05.2015

Özellikle Nietzsche'yi tanımak isteyenlerin mutlaka okuması gerektiğini düşündüğüm bir kitap. Kimi zaman tekrarlara düşülmüş gibi hissedilse dahi düşündürücü, empati kurarak aynı hayatı-acıları yaşayabileceğiniz bir eser.