Toplam yorum: 1998259
Bu ayki yorum: 29497

E-Dergi

aryalovin tarafından yapılan yorumlar

07.11.2018

Okuduğum yorumlardan erken mi aldim diye düşünmüştüm ama 3 yas üstüne rahatça okunabilir. Kesinlikle kütüphanenizde bulunmasi gereken bir kitap. Yazarın başka kitaplarınıda almıştık ve onların da hikayesi “hoş geldiniz” kadar yüreğime dokunmuştu. Hem evinden ayrılmak zorunda kalan göçmenlerin girdikleri yeni toplumlarda kabullenmelerinden kaynaklı zorluklar, hem hoşgörünün, yardımsever olmanın önemi, hem de farklı olanlara da şans verip dış görünüşüyle yargılamamayı en basit haliyle anlatan harika bir kitap. Bir göçmen olarak tavsiye ediyorum.
07.11.2018

Her kitabın bir mesaj vermesi gerektiğini düşünmüyorum. Bazı kitaplar sırf eğlenceli olduğu icin okunmalı. İste bu da öyle bir kitap. Oldukça eğlenceli ama ayni zamanda yazarın hayal gücüyle muzu benzettiği şeylerinde altını çizmek lazım. 3 yas üstüne tavsiye ederim.
07.11.2018

Yazarın ‘pembe canavar’ kitabını da almıştım daha evvel. Yine hikayesi, çizimi ve verdiği mesajla almış olmaktan memnun olduğum bir kitap oldu. Hem çevremize hem diğer canlıların yaşam alanlarına duyarli olmamız hem de geri dönüşümün önemi keyifli bir dille vurgulanmış. 3 yas üstüne tavsiye ediyorum.
07.11.2018

Kesinlikle nefis bir kitap. Hem çizimleri, hem yazım dili ve hikayesiyle. Annenin her şartta koşulsuz şartsız güvenilir olduğu ve bizim yanımızda oldugunun mesajını cok güzel bir dille vermiş. 3 yas ustu icin kesinlikle tavsiye ediyorum.
07.11.2018

Hikaye anlatmaya bayılan anneannenin Sarp’la ilgili bu hikayesi keske daha farklı bitseydi. Mesela Sarp’la bir meyve ağacı yetiştirseler ve günün birinde Sarp’la o meyveleri toplarken anneannesiyle olan anısını hatırlasaydı. Hikayenin kendisi biraz fazla yalın, sonu biraz sönük kalmış gibi hissettim. Belki de benim beklentim nedeniyle.. 3 yas üstüne tavsiye edilmişti sosyal medyada okuduğum yorumlarda ama 2,5 yastan itibaren okunabilir.