Toplam yorum: 2323883
Bu ayki yorum: 127

E-Dergi

er tarafından yapılan yorumlar

15.12.2012

Kendini gerceklestirmeyi dert edenlerin okumasi gereken yazarlandan biri Laurant Gounelle. Rahat okunmasi ve sarsici satirlari kadar satir aralarinda dusundurdukleri sayesinde kendinizden parcalar bulacaginiz bir kitap. Mutlu olmak isteyenlere tafsiye olunur.
10.10.2006

Oldukca guzel hazirlanmis ne cok teoriye kacmis ne de ici bos sekilde ornekler uzerinde durulmus, herkesin anlayabilecegi sekilde yazilmis faydali bir kitap. Hemem hemenn butun ekonomi derslerinin sentezi denilebilir.
11.05.2001

Siyaset Bilimi çokgeniş bir alan hakkında bilgi edinmektir. sosyolojiden felsefeye, tarihten ekonomiye her alanı kapsaması, siyaset bilimi hakkında yazılan kitapların hemen hemen bir çoğunun eksik kalmasına sepep oluyor. merhum Ahmet T. KIŞLALI'nın siyaset bilimi isimli bu kitabı gerek kaynakçası gerekse konuları ele alışı olarak bir çok siyaset bilimi kitabından önde. siyaset bilimi hakkında bilgi edinilmek isteniyorsa, başvurulabilecek onlarca eser arasına girmeye aday olabilecek bir kitap. ancak diğer bütün politika kitapları gibi nokta koymaktan kaçınılmalı...
26.04.2001

Değerli hocalarımızdan Bülent Tanör tarafından yazılan Osmanlı-Türk Anayasal Gelişmeleri kitabı, 1808-1961 yılları arası anayasa serüvenlerini dönemler hakkında bilgiler ile ele alıyor. bilgi yönünden doyurucu olmakla birlikte 1982 anayasasının eklenmesinin kitaba başka bir yoğunluk katacağını düşünüyorum. Özellikle siyasi bilimler ve hukuk ile ilgilenenlerin mutlak edinmesi gerekli bir eser...
26.04.2001

Halil Paşa'nın anılarının Taylan Sorgun tarafından,bir üslüp verilerek kitaplaştığı Bitmeyen Savaş, Türk tarih yazıcılığında genelde sisler içinde kalmış olan İttihat ve Terakki'nin Cumhuriyet rejimi'ne yapmış olduğu dolaylı ve direkt etkilerin gösterilmesi açısından önemli bilgiler içermektedir. Genel olarak kahramanlık edaları içerisinde anlatılan İ.T'nin, dönem içerisinde yaratmış olduğu otoritarizm olgusuna yer vermemesi ise kitabın eksik tarafı olarak gösterilebilir.