Toplam yorum: 2026378
Bu ayki yorum: 16582

E-Dergi

cagri81 tarafından yapılan yorumlar

09.05.2019

Kitabın 3 yıldız gözükmesi büyük haksızlık net şekilde 5 yıldızlık. Pek çok konuyu hiç detaya girmeden en üst seviyede sentez bir özetle birleştirmiş. Hayatta kurallara özen gösterip, her denileni yapıp süreçte oldukça ilerlemiş olmanıza karşın yinede içsel huzur ve tatmini bir türlü bulamadığınız bir süreçteyseniz illaki ilginizi çekecektir.
14.03.2018

Tavsiyeler ve yakaladığı noktalar çok başarılı. Ancak yine de birkaç noktada kaçış noktasında farklı işlere odaklanmayı önermesi filan kitabın artık biraz eskide kalmaya başladığını düşündürttü. Yine de geri kalan %70de vaat ettiğini fazlasıyla veriyor. Tavsiye ederim.
14.03.2018

Çocuk kitabı kıvamında bir çırpıda bitirilebilecek bir kitap. Ama yine de bir solukta okumaktansa bölüm bölüm okuyup demlenmeye bırakılabilecek bir kitap. Baştan sona veya bölüm içinde tek bir fikir ve konuya odaklanmaktansa meşhur sözlerin güncel versiyonları biraz geliştirilip altalta dizilmiş gibi. Kendinizden çok bir arkadaşa hediye alınabilecek çerez bir kitap. Kesinlikle sevimli ancak daha yüksek beklentiniz olmasın.
18.07.2017

Kitap iyi başlıyor ancak sonlara doğru beynin kontrolümüz dışında olduğu ve suçlularında aslında ellerinde olmadan suçlu oldukları gibi gereksiz bir sonuca gidiyor. Bu bakımdan kişisel gelişim için kulanılamayacağı gibi kütüphanemde de durmayacak. İnsanım, şuursuz olmakta özgürüm, değişim için yeterince güçlü değilim tarzı son dönem propagandalara uygun.
18.06.2017

Psikoloji ile uzaktan ilgileniyorum ve Jungun felsefesini anlayabilmek için aldığım ilk kitap sonu hüsranla bitti. Ilk bölüm için mitoloji ile alakadar olmak lazım. Son bölümler ise hristiyan inanışına dayanak oluşturmaktan öteye geçememiş gibi geldi. Açıklamalar bişi açıklamıyor... Hani bilimsellik ve insan olmaya dair kolektif bilinç ve onun dayandığı arketipleri ne yazıkki göremedim. Kitap Ana-Baba alısı ve sonrasında Birey olabilmek olarak daha evrensel ele alınabilirdi. Ha dönem şartları içinde belki olası en sağlam adım buydu ve yol açtı... Rollo May - Mitlere Yolculuk ve Irvin Yalom - Varoluşçu Psikoterapi bana anladığım şekliyle ortak bilinç ve arketipsel olarak çok çok daha fazlasını kattı.