Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

cdincer23 tarafından yapılan yorumlar

03.04.2020

Lisans 1. Sınıf değilseniz uzak durun.... Yazarı az çok medyadan takip ediyordum çok daha kaliteli bir eser yazmasını beklerdim....Hatta bu eseri okuduktan sonra yazarın köşe yazılarını okumayı bıraktım....kitap çok yüzeysel ,gazete yazılarının toplama ve özeti gibi, oysaki kitabın başlığı çok iddialı. Belki de başlığın taşıdığı ağırlık ve iddiayı muhtevasının taşıyamamış olmasından dolayı beğenmedim.... Derinlemesine bilgi sahibi olmak isteyenler yada ortadoğu üzerine çalışan veya az çok bilgi sahibi olanlar için vakit kaybı.
03.04.2020

Kitap türkiye'deki genel kanının aksine meseleleri ele almış. YaZarın kimliği ve kendi subjektif bakış açısını yazdığı gözardı edilmemeli.
Bilgiler doyurucu. Ufuk açıcı.
03.04.2020

Kesinlikle okumalı. 100. Tasvir ve betimlemeler sizi alıp yıllar yıllar öncesine götürüyor. Tanpınar, yaşayıp gördüğü bu şehirlerin adeta ruhlarına dokunmuş. Şehir, mimari, tarih, kimlik,toplum,sosyoloji...nedensellikle kaleme almış. 100.
03.04.2020

Lisans seviyesindeki arkadaşlara tavsiye ederim. Kitap makalelerden oluşuyor. Ekonomik, sosyolojik ve siyasi perspektiften bakış açısı ile okuyucuya analitik derinlik ihtiva eden bir eser... Bazı kısımları sıkıcı gelebilir ama yine de hocanın ilmine hürmeten okunmaya değer.
03.04.2020

Kitap çok akıcı. Detaylı ve doyurucu bilgiler içeriyor. Yunanistan'ın bağımsızlığına giden süreçte Mora, İstanbul Rumları ve Yunan Diasporası, Patrikhane, Batı Trakya ve Kıbrıs , Mübadele, AB ve ABD Yunan ilişkileri, Nato ve tabiki Türk Yunan ilişkileri...Tarihi sosyolojik ve ekonomik perpektiften ele almış....