Toplam yorum: 2321605
Bu ayki yorum: 124

E-Dergi

AbbyRichter tarafından yapılan yorumlar

11.04.2017

İlk defa istrati eseri okuyan biri olarak kitabı çok beğendim. Coğrafyayı da olayları da sıkmadan ve tüm gerçekliğiyle anlatmış, kulağa güzel gelsin diye kötü ve çirkin şeyleri saklamamış. Bu açıdan Emile Zola'nın tarzıyla benzer özelliklere sahip. Büyük sefaletler ancak böyle yazarların kaleminden anlatılınca ne kadar acı olduğu anlaşılıyor. Kitaplarda romantiklikten çok gerçeklik arayan okuyucular için özellikle tavsiye ediyorum.
05.11.2016

Bu kitap Jane Austen'ın hayatı hakkında çok güzel anektotlar taşıyor. Diğer birçok kitabında da olduğu gibi yine küçük kasaba sosyetesiyle, insanların para ve ün hırsıyla alay edilmiş. Bir aşkın bunlar olmadan yaşanması gerektiğine dikkat çekilmiş. Mükemmel bir klasik, kesinlikle okunmalı.
06.12.2015

üzgünüm çocuk, biraz yalnız kalacaksın. böyle de büyüyeceksin, üzülme. :(
06.12.2015

normalde sarah kitabın sonunu cümlelerin ve olayların içine saklar. bulup bulmamak bizim marifetimizdir. ben çoğunda bulurum ancak bunda bulamadım. bu romanı benim için en süprizlisi oldu. yine çok güzel kurgulamış.
06.12.2015

herkesin aksine ben kitabın dilini zerre beğenmedim. 1 yılda zorlaya zorlaya araya başka kitaplar katarak 3-5 sayfa okuyarak ancak bitirdim. anlatılmak istenen herkesçe bilinmesi gereken acı ve yıllara dağılmış bir gerçek bu kadar kötü anlatılmamalı. kitapta duygu bulamadım. belki de çevirisindendir, belki de ana dilinde çok güzeldir.