Toplam yorum: 2325673
Bu ayki yorum: 134

E-Dergi

Karabulutof tarafından yapılan yorumlar

05.06.2020

Kemal Tahir okumaya Kurt Kanunu ile başlamıştım ve diğer kitaplarını okumaya karar verdim. İşgal yıllarındaki İstanbul çok güzel anlatılmış. Milli mücadelenin özellikle iç düşmanlara karşı ne zorluklarla gerçekleştiği eserde muazzam bir şekilde işlenmiş. Kemal Tahir'i bu kadar geç okumaya başladığım için çok üzüldüm.
05.05.2020

Gerçek tarihe, ilgi duyanların mutlaka okuması gereken bir eser. Özellikle II.Osman ve Kösem dönemini keyifle okudum. Ancak bir eleştirim şuna; kitabın ismi yayınevinin satış politikası ile ilgili. Halbuki "Tarihçilerin Kutbu"nun buna ihtiyacı yok. İçeriğinde öyle karşılaştırmalı (efsane&gerçek) bir durum mevzu bahis değil. Keyifli okumalar dilerim.
09.04.2020

İnsan, Yaşar Kemal okumadan ben Anadoluyu biliyorum dememeli. Bir Anadolu, Çukurova destanı. Yaşar Kemal'in gücünü tek başına bile üstlenebilecek eşsiz nitelikte bir eser.
27.03.2020

Osmanlı tarihine giriş için güzide bir kaynak kitap. Tarihle ilgilenen her kesimin kütüphanesinde mutlaka bulunmalı. Serinin devamını da mutlaka okuyacağım.
25.02.2020

Eser, aile ve ahlaki ilişkiler açısından çarpıcı bir niteliğe sahip. Anlatımı yalın bir eser. Yazar okuyucuyu fazla yormadan konuyu anlatıyor. Olayların akıcılığı okuyucuya zevk veriyor.