Toplam yorum: 2061982
Bu ayki yorum: 13214

E-Dergi

bearlie tarafından yapılan yorumlar

29.02.2016

genel itibariyle, 2. roman da 1. gibi kurgu açısından güzeldi, bir çırpıda okuyup bitirilebilecek bir roman. sürpriz olaylarla okuyucuyu şaşırtarak da heyecanı artırdılar. ancak 2. romanda özellikle geniş yer kaplayan, saldırı, savunma ve savaş sahnelerinde öyle büyük kopukluklar hissettim ki, yazarın kafasında canlandırdığı sahneleri okuyucuya aktaramadığı barizdi. star wars'u romandan okumak gibiydi.

gene de 3. romandan beklentim epey yüksek.
29.02.2016

beklentilerimi düşük tutarak okumaya başladım ancak konunun ilerleyişi açısından daha büyük bir beklenti içine girdim. sonu itibariyle hayalkırıklığı yaratsa da, kurgusu ve anlatımı açısından ortalamanın üzerindeydi.
17.02.2016

ilk kitap olan Silo'dan fazlasıyla etkilenen biri olarak diyebilirim ki, ikinci roman da ilki ile aynı şekilde ilerliyor. şöyle ki; ilk sayfalar biraz olayın öncesine odaklanıyor, konuyu yavaştan ilerletiyor, yeni karakterlere bir türlü ısındıramıyor. bu kitap acaba durgun mu, böyle mi devam edecek derken, ikinci yarısından itibaren sık sık sürprizlerle, akışı hızlandırarak merakınızı artırmanıza yol açıyor. kurgu ve anlatım olarak fazlasıyla iyi olduğunu düşünüyorum diğer distopyalar ile karşılaştırdığımda. çok benzer roman okumuş biri olarak; sonunu tahmin edemediğim, hatta 5 sayfa sonrasını tahmin edemediğim romanları severim ki, bu roman da ilki gibi bu açıdan beklentimi karşıladı.
10.02.2016

1. roman gibi temposu hiç düşmedi 2. romanın da. ana karakter Ruby'nin 2. romanda daha da güçlü ve cesur biri haline geldiğini görmek güzeldi.
10.02.2016

aynı tarzdaki romanlar içinde temposu hiç düşmeyen nadir serilerden biridir. distopya seven veya sevmeyen herkesin ilgisini çekebilecek bir konusu var. film veya dizi olarak çevrilirse şaşırmamak gerek.