Toplam yorum: 2030429
Bu ayki yorum: 20630

E-Dergi

keo84 tarafından yapılan yorumlar

04.04.2016

Gılgameş destanını romansı bir tarzda anlatan güzel bir kitap. Daha ayrıntılı bilgi edinmek isteyen okuyucular için Harald Braem adlı yazarın Uruk Aslanı Gılgameş adlı eserini de tavsiye edebilirim. Bu kitap da aynı muazzez hoca nın kitabı gibi roman tarzındadır. Muazzez hoca'nın İbrahim peygamber ve Kur'an İncil ve Tevrat'ın Sumer'deki Kökeni adlı kitaplarını da okuyan birisi olarak, yazarın kitaplarının eski inanışlara dair çok çarpıcı bilgiler verdiğini düşünüyorum. Diğer kitaplarını da mutlaka okuyacağım. Özellikle Kur'an İncil ve Tevrat'ın Sumer'deki Kökeni adlı kitabının dini inanışları sorgulayıcı bir tarzı var. Ama yazarın kitaplarını okuyup da ateist olunabileceği görüşlerine kesinlikle katılmıyorum. Sonuçta dinlerin her ne kadar dogmalardan oluştuğuna inanılsa da bu tarz kitaplarla birlikte insanlığın gereği olan sorgulama yeteneğinizin geliştiğini göreceksiniz ve bu size yepyeni ufuklar açacaktır.
02.04.2016

Kitabın son sayfasına kadar katilin kim olduğunu çözemediğim, okuduğum en güzel hikayeler arasında ilk sıralarda olacak bir yapıttır.
21.03.2016

Köy enstitüleri ile ilgili okuduğum ilk kitap. Bilgilerin çok yüzeysel olduğunu düşünüyorum. Detaylı bilgi için farklı kitaplar da okunmalı. Genel bir bilgi sahibi olmak isteniyorsa okunabilir. dvd si de varmış henüz izlemedim.Umarım dvdsinden çok daha fazla şey öğrenirim.
saygılarımla,
15.03.2016

Bu tarzda pek çok kitap okudum. Bu kitap okuduklarım arasında en iyiler listesine girmiştir. Düşüncelerinizi zenginleştirecek aydınlatıcı bir kitap, mutlaka okumalısınız. Kitabı okuduktan sonra çevremizde meydana gelen ve toplumu derinden etkileyen bir çok olayın sebepleri konusunda fikir yürütebilecek konuma geleceksiniz.
Saygılarımla,
09.02.2016

Tam arşivlik bir kitap. 7 den 70 e herkesin okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Özellikle öğrencilerin bu kitapta anlatılan metodları uygulamalarının başarılarını arttıracağına eminim. Tabi sonuçta her şey uygulamada bitiyor. Kitapta öğrenilenleri kendi hayatınıza uygulamadıktan sonra pek bir önemi yok.
saygılarımla,