Toplam yorum: 1927091
Bu ayki yorum: 20887

E-Dergi

El M. Oz tarafından yapılan yorumlar

16.01.2019

Çiler hocamızın doktora tezidir. Anlaşılması zordur. Tevekkeli değildir, adı üstünde doktora tezi olarak basılmıştır. Ağır gelecektir, önce kendisini dinlerseniz daha iyi anlamanız mümkündür.
16.01.2019

Kıymetli Şaban hocamızın kaleminden master derslerinde okuduğumuz bilimsel ve objektif bir eser.
16.01.2019

Ben eseri Brizendine'in Kadın Beyni eserini okuduktan sonra tamamlayıcı eser olarak aldım. Tarafsız bir şekilde şöyle söyleyebilirim ki, Brizendine kendini tıp camiasında ve bilimin içinde bir bilim kadını ve fizyoloji türü olarak kadının yerini aşikar etmeye adamış, 30 yılını kadın nörolojisi yoğunluklu çalışarak geçirmiş bir Nöro-Psikiyatr olarak Kadın Beyni eseri onun tüm bu birikiminden taşmış bir eser. Erkek Beyni ise kendisinin de belirttiği gibi yayınevinin isteği üzerine yazdığı bir eser. kitap boyunca kullanığı erkek vakalar da ezici bir çoğunlukla kadınlarla çalışmış olduğundan yetersiz kalıyor. Bilimsel olarak güzel olabilir, Kadın Beyni'ni okuduysanız tamamlayıcı olaması bakımından bunu da okumalısınız; ama "Ben o kadar okuyamam, birini tavsiye et onu okuyayım" derseniz, "Kadın Beyni'ni oku; o daha derinlikli/ustalıklı bir eser. Erkek nörolojisi hakkında başka bir yazardan bulursun" derdim.
16.01.2019

Psikoloji tarihine yön veren sosyal deneylerin ilgili kuramlarla birlikte açıklandığı bir eser. Psikolojiyle akademik olarak ilgilenenlere pratik bir 'deneyler' kitabı olacağı gibi, genel kültürünü geliştirmek amaçlı okuyanlara da hitap edecek bir eser.
16.01.2019

Okuduğum ilk dünya klasiklerindendi. Bir yetişkin olarak yeniden okumak, yeniden anlamak ihtiyacıyla dolarak aldım.