Toplam yorum: 1992711
Bu ayki yorum: 23912

E-Dergi

Metin Kibar tarafından yapılan yorumlar

05.04.2018

Jose Mauro De Vasconcelos'un yazdığı Can yayınlarından çıkma 182 sayfalık bu kitabı çok seveceksiniz. Kitap 5 yaşındaki kahramanımız Zeze'nin dilinden yazılmış. Arka kapakta yazdığı gibi yazar kitabı 12 günde yazmış çünkü zaten kitap kendi hayatından izler taşıyor. Okumayı kendi başına öğrenmesi 11 çoçuktan oluşan yoksul bir ailenin parçası olması kitapta var. Kahramanımız Zeze çok akıllı, meraklı ve yaramaz çocuktur. Yaramazlıkları yüzünden sık sık dayak yer. Ama ailesi yoksul olsa da gönlü çok zengin duyarlı bir çocuktur. O yüzden de çok üzülür ya, onunla birlikte biz de üzülürüz.
15.03.2018

Kitabın adından da anlaşılacağı üzere daha çok namaz üzerine yazılmış dini, samimi bir sohbetten oluşan bir kitap. Kitabı severek okudum. Anlatılmak istenenler tam yerinde ve güzel açıklanmış. Herkese tavsiye ederim. Hayata bakış açısını değiştirebilecek bir kitap bence.
04.03.2018

romanı okumadan önce Veysel karani hakkında az bildiğim bilgilerimi çoğaltarak kitabın sayfalarında insan o zamanlara gidiyor. Annesinin sözünden çıkmayıp peygamberimizi görmek isteyip onun hasreti sevgisiyle yanarken annesinin sözünü dinleyip peygamberimizi göremeden Medine'den döner ve öncesinde peygamberimizi rüyasında görerek Müslüman olup ve yıllar sonra peygamberimizin hırkasını giyen Allah ve resul aşkıyla yanan Veysel karaninin hayatını kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.
03.03.2018

Sinan yağmurun aşkın meali serisinin İbrahim ve hacer isimli kitabı ile ibrahimin çocukluğundan yaşlılığına kadar gecen dönemi çok güzel anlatımıyla tamamlarken nemrudun kötülüğünü kendini tanrı ilan edip bir sineğe mağlup oluşu sarenin hz ibrahimi hz hacerden kıskanıp hz ismailin kurban edilmesi ve hz hacerin vefatı ve kabenin inşaa edilmesini okurken insanı etkiliyor yazar.
24.02.2018

Aşkın gözyaşları serisinin yunus emre isimli serisi okurken satırlarda yunus emreyi adeta hissediyorsun kitabın içinde.yunus emrenin diyar diyar dolaşıp tapduk emrenin dergahında aşkla yanıp Allah aşkına ulaşmanın yanında tapduk emrenin kızı elife aşık olarak nefsi içinde mücadelesi ve sonrasında yaşadıkları ve insanlara iyilik sevgi ile kucaklayıp verdiği sohbetler ile Sinan Yağmur çok güzel anlatmış.