Toplam yorum: 1745536
Bu ayki yorum: 25978

E-Dergi

okuma gözlüğü tarafından yapılan yorumlar

07.01.2019

Malcolm X i tanımayanlara fikir verebilecek bir kitap. Ancak önsözde de belirtildiği üzere kitabı oluşturan bir çok bilgi internet derlemesi. Bunu okurken de kolayca fark edebiliyorsunuz, kendini sürekli tekrar eden bilgilerden oluşuyor. Bu nedenle beğenmedim.
07.01.2019

Ludo'nun apartman dairesinin kapısına duvar örerek kendini 30 yıllık bir yalnızlığa mahkum etmesinin yanı sıra,birbirinden bağımsız gibi görünen ama aslında bir şekilde birbirleriyle veya Ludo ile bağlantılı birden fazla karakterin, Angola'nın bağımsızlık sürecinde yaşadıklarını anlatıyor. Kitabı beğendim, ama okuyacak arkadaşlara tavsiyem bir solukta okumaları. Yoksa kitaptaki karakter sayısı fazla olduğu için karakterlerin bir biri ile bağlantısı hatırlamak zorlaşabiliyor.
16.02.2018

Zevk alarak okuduğum, güzel bir romandı.
10.01.2018

Her ne kadar sonu beni biraz hayal kırıklığına uğratmış olsa da, severek okuduğum bir bilimkurgu romanıydı. Romanın ilk 1953 de yayımlandığı düşünüldüğünde yazara hayran kalmamak elde değil.
04.01.2018

Buradaki yorumları okuyarak kitabı almaya karar vermiştim. Ancak büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Simyacı kitabı ile kesinlikle kıyaslanamaz ve Simyacı gibi içi dolu bir kitap olduğunu da düşünmüyorum. Aksine Athena'nın hikayesi bana çok yüzeysel geldi. Portobello Cadısını okumak yerine Simyacıyı bir kez daha okumayı tercih ederdim.