Toplam yorum: 2.686.463
Bu ayki yorum: 10.890

E-Dergi

elif akçay Tarafından Yapılan Yorumlar

18.07.2021

Çok güzel. Özellike bir tecrübe sonucunda yazılmış olması daha dikkatli okunması hususunda yol gösteriyor.
18.07.2021

Gerçekten bir hint masalı. Om kellesini anlamını çok iyi bir şekilde tasvirlemiş. Çok beğendim diyemeyeceğim fakat eşyanın formlarına ilişkin görüşü, anlatısı çok hoşuma gitti. Bir de kelimelerin düşünceden çıkıp anlatıya döndüğü anda ki manasızlığını çok güzel bir şekilde anlatmış.
21.05.2021

Insan ne ile yaşar adlı kitabından sonra okuduğum ikinci kitabı bu oldu. Ortadoks bir inancın içinde doğmuş, aklını işin içine koyduğunda ise inkar yolunu tutmuş. Tabi ki herhangi bir inanca mensup olmayanların yaşadığı buhrana düşünce bir nevi aklının yarısını iptal ederek inanç yolunu tutuyor tekrardan. Ama bu sefer başka. Öğrenerek ve içselleştirerek. Ben çok beğendim. Duygularını o kadar güzel betimliyor ki inancını taklididen tahkikiye çevirirken çektiği sancıyı çok güzel anlatıyor. Boşluğa düşen herkesin okuması gereken bir eser.
17.05.2021

Bazı yerlerde tekrara düşülmesi haricinde, gündelik hayatta insanlara manevi rehberliği olacak nitelikte bir kitap. Tavsiye ediyorum.
09.05.2021

Öncelikle kitabın ismi yalnızlığa övgü olsaymış daha açıklayıcı olurmuş sanki. Altı ayrı müstakil bölümden sadece bir bölüm tavsiye ve öğüt üzerine yazılmış. Onun haricinde bütün bir kitapta yalnızlığın güzellemesi yapılmış. Yazılanlara gelecek olursak yazara tamamen katılmak düşüncesinde değilim fakat benim kendi adıma dahi onaylamadığım düşüncelere öyle güzel gerekçeler sunuyor ki katılmamak da elde değil. Toplumun bayalığılı çok güzel anlatılmış mesela. Mutlaka okunmalı, özellikle yığınlardan kaçan herkes için güzel bir metedoloji kitabı.