Toplam yorum: 2024872
Bu ayki yorum: 15075

E-Dergi

Ferbold tarafından yapılan yorumlar

21.07.2007

Kitabı okurken bazen sıkılabilirsiniz... Çünkü bütün kitap boyunca yaşlı adam balığı yakalamaya çalışıyor. Her bir diğer sayfada balığın artık tutulmuş olmasını diliyorsunuz ama değişen bir şey olmuyor. Yinede güzel bir kitap. Şiddetle tavsiye etmiyorum ama okunması gerekli diye düşünüyorum.
07.03.2007

Oscar Wilde Anarşist ve Eşcinsel bir yazardır. Bu kitabında iki tane erkeğin aralarında beslediği muhteşem ve sonsuz aşkını anlatmaktadır. Eşcinsel olun ya da olmayın bence herkesin okuması gereken bir kitap. Hele ülkemizde Eşcinsellere bu derece ön yargı ile bakılırken okunması gerekir. Kitapta sadece bir erkeğin bir erkeğe duyduğu ilgi, haz ve aşk anlatılmıyor aynı zamanda Hetero ilişkilerde var. Oscar Wilde'de alışık olduğumuz o muhteşem betinlemeleri bu kitabında da görebiliyoruz. Kitabın sonu harika bitiyor ve tek nefeste okunulabilecek bir kitap.

Son söz ... Şiddetle Tavsiye Ediyorum.
14.02.2007

Öğretmenler gününde sevgilimden hediye gelen bu güzel kitabı bir iki gün içerisinde bitirip yuttum.

İçinde bolca öyküler var. Kimisi gerçek kimisi ise tamamen hayal gücü ile yazılmış.

Kitabı okurken yüzünüzdeki o gülümseme hiç eksik olmuyor.

Yazarı hepimiz tanırız radyoda Geveze adında program yapıyor. Yani gerçekten çok güzel.

Özellikle aşk'ın çok güzel bir öyküsü var sadece o olsa kitapta yinede değer.

Ayrıca zaman zaman açıp öykülere tekrar göz gezdirmekte çok hoş oluyor. Kütüphanenizde bulunması gereken çok güzel bir eser olduğunu düşünüyorum.
14.02.2007

İnsanı tek kelimeyle okumaya sevk ediyor. İlk sayfalardan itibaren nefes tutarak okuduğunuz bir kitap. Harika bir dille yazılmış ve çok sürükleyici. Ben filmi izledim o yüzden almam demeyin. Çünkü inan filmde olmayıp kitapta olan bir çok detay var.

Çocuklara kitap okuma alışkanlığını tekrar edindirme açısından öneriyorum.
14.02.2007

Arka yüzünde abartıldığı gibi kendinizi öyle çokta tanıyıp şaşırmıyorsunuz. Ama harika bir kitap...

Tek başına okumak hiç zevkli olmaz daha fazla bir oyun aslında.

Öyle arkadaş çevresi ya da aile içinde sesli okunup hep beraber kağıt kalemle sorulan soruları cevaplamak ondan sonra cevapların ne anlama geldiğine bakıp kahkahalara katılmak için ideal.

Sevgilinizle beraber okuduğunuzda... İşte en çarpıcı şeyler ozaman oluyor :)

Sevgilinizi şaşırtmak istiyorsanız alın okuyun soruları kendisine yöneltin ve verdiği cevaplardan sonra yorum yapın kendisini şaşırtın :)

Zevkli bir kitap tavsiye edebilirim.