Toplam yorum: 2320368
Bu ayki yorum: 106

E-Dergi

gözlüklüşaman tarafından yapılan yorumlar

19.12.2017

Cep boy olması, toplu taşımada çok büyük avantaj sağlıyor. Bunun haricinde Zeytindağı, Falih Rıfkı'nın Yemen cephesinde anıları olarak karşımıza çıkıyor. Cemal Paşa'nın bölgedeki etkisi, cephede yaşanan zorluklar, bölge insanının yaşayışı ile oraya giden Türk askerinin arasındaki kültür ve yaşayış uçurumu Falih Rıfkı'nın gözünden anlatılıyor. Kitabın bir çok yerinde bir okuyucu olarak zoruma giden yerler oldu. O bölge siyasi olarak Türk toprağı olmasına rağmen, bölge kültürünün Türkleştirilmemesi ve bunun yol açtığı sorunları görmekteyiz.
09.10.2017

Sepetçioğlu hocanın 7 ayrı Türk destanını tek bir hikayede birleştirdiği eseridir. Ben daha çok Yaratılış Destanı ile ilgileniyordum, aslına sadık kalarak çok güzel yorumlamış. Kayra Han'ın yalnızlığını başka bir kalemin böyle güzel anlatabileceğinden emin değilim açıkçası.
09.10.2017

Anlatım ve üslup olarak Afilli Filintalar etkisi hemen göze çarpıyor. Kitabın beklentilerimin altında kaldığını söylemek zorundayım. Başlarda çok çekici gelmedi, yarım bırakmayı dahi düşündüm. Kitabın ilerleyen kısımlarında olaylar ve karakterler birbirlerinin içine girmeye başlayınca keyifli bir hal almaya başladı. Hele ki finale doğru tam bir komedi filmi sahnesine dönüştü.
09.10.2017

Hikaye olarak basit fakat içerik olarak dolu dolu bir eser. Psikolojik tahliller göz dolduruyor, kısa bir öykü olsa da psikolojik tahlile doyuruyor. Çeviri kalitesi de gayet güzel.
09.10.2017

Çeviri kalitesini beğendim. Sürükleyici fakat bir o kadar da kısacık bir hikaye. Alt metinde vermek istediği mesaj nitelikli fakat hikayenin aniden bitivermiş olması biraz hayal kırıklığına uğrattı.