Toplam yorum: 2060157
Bu ayki yorum: 11389

E-Dergi

luna123 tarafından yapılan yorumlar

30.05.2019

Alman coğrafyası ve bu coğrafyanın ülkenin şekillenmesinde nasıl etkilerinin olduğuna değinmiş kitap.Almanların kökeni ve toplumsal yapısı Roma döneminde başlanarak günümüz Almanyasına kadar incelenmiş. Bu süreçte Alman tarihinin önemli olayları ve önemli kişileri kısaca anlatılmış.Alman tarihine kısaca bir göz atmak adına tavsiye edebileceğim bir kitap. Kitapla ilgili tek eleştirim, bence çeviri daha güzel olabilirdi onun dışında güzel.
14.05.2019

David Eagleman beynin işleyişini 7 bölümde çok detaylı bir şekilde anlatmış.Kitapdaki bölümlerde örneklemeler ve gerçek hikayelerden alıntılarla sizi alıp götürüyor ve konuyu çok güzel pekiştiriyor.Beyinin işleyişine dair detaylı bilgi edinmek istiyosanız bu kitabı okuyun.
30.04.2019

Tesla'nın hayatından ve kitaplarından toparlanmış bir aforizmalar kitabı. Güzel ama Tesla'yı tanımak için yeterli değil. Başlangıç olarak okunabilir.
30.04.2019

Dostoyevski'nin yine insanın iç dünyasını yansıttığı çok güzel bir kitap.Hırslı bir kumarbazın kendi içsel çatışması ele alınmış ve olay kurgusu da güzel.Hikaye biraz kısa sürsede tavsiye ederim.
16.04.2019

Hayata dair tecrübelerini paylaşmış İlber Hoca. İçinde güzel tavsiyelerin olduğu; hangi yaşta neler yapılır, dünyada nereleri görmek gerekir, müzeler, kitaplar ve filmlere dair birçok şeye değinmiş.İçinde kendi hayatından da kesitler var. Güzel tavsiye ederim.