Toplam yorum: 2058292
Bu ayki yorum: 9523

E-Dergi

Yves Rocker tarafından yapılan yorumlar

30.09.2018

Küçüklüğümden beri hayranı olduğum kahraman. İmparatorluğun en zor döneminde yaktığınız ateş bugün hala aynı şekilde torunlarınız tarafından muhafaza edilmektedir. Ruhunuz şad olsun.
30.09.2018

Bu eserde Kanuni Sultan Süleyman döneminde oluşan Avrupa devletler denge sisteminde Osmanlı'nın etkisini değerli hocaların bilgileri ışığında ayrıntılı bir şekilde görmekteyiz. Habsburg Hanedenı ile yaşanan güç mücadelesi tam anlamıyla ortaya konmaktadır. Bu yaşanan rekabetten dolayı Osmanlı İmp. Akdeniz'de en güçlü devlet konumuna yükselmiştir.Bu eserde ayrıca günümüz uluslararası siyasetine de o dönemde de aynı şekilde rastlamaktayız. Devletlerin dostları yoktur çıkarları vardır.Değişen sadece yıllardır.
30.09.2018

Osmanlı İmparatorluğunun en kudretli mareşallarından Yavuz Sultan Selim Han'ın tahta çıkış yaparken geçirdiği zorlu süreç , tahta çıktıktan sonra devletin iç ve dış politikada yaşadığı değişimleri göz önüne koyan mühim bir eser. Hudut tanımayan kudretli hükümdarın anlatıldığı bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum.
30.09.2018

Çok güzel bir ayraç. İnce olarak söylenenlere zaten kalın olması durumunda kitap içerisinde sıkıntı çıkaracaktır bu halde olması daha iyidir. Şık bir tasarımı var.
30.09.2018

Eser çok güzel tasarlanmış içine almış olduğum ahşap ayraçla daha güzel hale geldi. Eski kelimelerle ilgilenlere tavsiyemdir.