Toplam yorum: 2.394.619
Bu ayki yorum: 23.226

E-Dergi

Sammurabi tarafından yapılan yorumlar

17.02.2020

Sabah erkenden okuyup bitirince sizden sonra ilk uyanana, al ve okumayı bitirmeden bırakma kahvaltıyı ben hazırlarım, diyebilirsiniz!Sürükleyici.
16.01.2020

Savaş, Devrim, Ölüm her üçününde kol gezdiği Kazak toprakları;
"Resmi" Sovyet yazımına karşılık Yeni Gerçekcilik olarak değerlendirilecek epik/destansı roman.
Stalin'in izni ile yayınlanabilen bu eserde çok çook uzun süren savaşın verdiği bıkkınlık ve yorgunluk hiç durmadan kendini hissettiriyor.
Roman ise tam tersi akıcılığıyla hiç bir yorgunluk hissettirmeden okunuyor.
Yaşamasını yine Stalin'in engellediği suikaste borçlu olan Şolohov, eserinde bu kadar mutsuzluğun,tükenmişliğin, Beyazlarla Kızılların bitmeyecekmiş gibi görünen savaşlarının ardından kahramanı Melehov'un herşeyini kaybetmiş birşekilde eve dönüşünde oğluyla karşılaşmasını geleceğe yönelik umut ve mutluluğun simgesi olarak bizlere aktarıyor.
14.01.2020

Atwood, geç tanıştığım bir yazar, eski zamanlardan akıcı bir aile hikayesi olmasının yanı sıra yirminci yüzyılın başında Kanada toplumunu anlatan dönem kitabı. Çevirisi çok iyi.
06.01.2020

Lise yıllarında okuduğum eserin neredeyse 60 yaşındaki etkisini ölçeyim dedim. Güzel!
Ciltli baskısıda güzel.
06.01.2020

Yaşadıkları yurtlarında geçinemeyen insanların göç ettikleri Amerika Kıtasında vahşi kapitalizm tarafından iliklerine kadar sömürülmesinin ve tekellerin çarklarında öğütülerek acımasızca sokağa atılmalarının romanı.