Toplam yorum: 2320368
Bu ayki yorum: 106

E-Dergi

Uyumsuz bir sapiens tarafından yapılan yorumlar

12.11.2018

Değişmeyen bir düzen, eskimeyen bir eser. Çocukluğumda okuduğum, simdi de öğrencilerime okuttuğum harika bir kitap. Çocuklarımız okusun, cehaleti ancak bu şekilde yenebiliriz.
09.11.2018

" insanın yalan söylemeye muktedir tek hayvan olduğu evrensel olarak bilinmektedir. " Saramago farkı ile okuyunuz bu kitabı. Siyaset, hırs, güç,vicdan, özgürlük hiç bu kadar etkileyici anlatılmamıştı. Yazarın bütün eserlerini okumayı düşünüyorum gönül rahatlığı ile okuyabilirsiniz çünkü bu yazar fazla iyi :)
03.09.2018

Saramago ile tanıştığım ilk eser. gerçek ile mecazin kusursuz bir biçimde iç içe geçtiği cümleler sizi sizden alacak. Olay örgüsü sizi fazlasıyla düşündürüyor. Hem toplum üzerine hem kendiniz üzerine.cümle yapısı oldukça farklı. Sade anlaşılır bir dili var. Ben bütün kitaplarını okumayı düşünüyorum. Öncelikle görmek kitabını tabiki de. Size de şiddetle tavsiye ediyorum okudugunuza pişman olmayacaksınız, bu kitabı okurken vaktiniz fazlasıyla degerlenecek :)
02.09.2018

Her zamanki gibi çok sağlam bir Oğuz Atay eseri. Hiç yarım kalmış bir kitap gibi değildi. Iç sesle dış sesin konuşması çok ilginizi cekecek. Tavsiye ediyorum. Mutlaka okuyun, okutturun.
28.08.2018

Hakan Günday' ın en beğendiğim eseri diyebilirim. Muhteşem bir kurgu, muhteşem bir kalem. Mutlaka okunması gereken kitaplardan birisi olduğunu düşünüyorum. Fakat önce kinyas ve kayra, az, daha kitapları ile tanismanizi öneririm. Şimdi sırada azil var. Bu kitabın devamı bakalım Asil bizi yine hangi maceralara götürecek. Sizi sizden alacağından emin olabilirsiniz. Iyi okumalar :)