Toplam yorum: 1994461
Bu ayki yorum: 25663

E-Dergi

overkill tarafından yapılan yorumlar

07.06.2012

Tamamen bugüne kadar okuduğum en ilginç kitaptı. Zamanında hiç bir türe koyulamadığı için yayıncılar tarafından reddedilmiş ve yıllarca da değeri bilinememiştir. Sonrasında Lost gibi dizilere de ilham kaynağı olup tekrar gün yüzüne çıkmıştır.

Kitabın sonsözünü yanlışlıkla önceden okuyayım demeyin işin bütün büyüsünü kaçırabilirsiniz.

Her yazılanın bir nedeni var ve üzerine düşünmek gerekiyor. Göndermelerle dolu, farklı, sıkıldığınız sayfaların bile siz sıkılasınız diye özellikle yazıldığnı bilmelisiniz. Yani bu kitap sadece sizi farklı bir dünyaya göndermiyor sizi tümüyle yönetmeyi başarıyor.
07.06.2012

Kesinlikle sıkıcı bir kitap değil ve komik tarafını da göremedim. Aksine eğer geçmişteki pişmanlıkların zamanla sizi bırakacağını zamanın yaralarınızı saracağına inanıyorsanız sizi sarsacak bir kitap. Bir hatanın bile yıllara vuran etkilerini görmek, insanların bir başkasının hatası ile hayatlarının ne yöne sapacağını görmek şaşırtıcı. Sadece bazı noktalar da sıkılmak mümkün ama konu olarak insan psikolojisi ile ilgiliyseniz sizi etkileyecektir.
07.06.2012

Efsane ile gerçeğin harmanı. Kitap 1927 yılında yazılmış. Onca yıl geçmiş olmasına rağmen günümüz dünyasını başarıyla yansıtıyor. Mutlaka okunmalı.
29.05.2012

Mutluluk hakkında aslında hepimizin bildiği ama unuttuğumuz ve arayışa düştüğümüz şeyleri masalsı bir yolculuk ile bizlere hatırlatıyor. Yalnız kitabın ebatlarına dikkat edin. cep kitabından bile küçük. puntolar da oldukça büyük. hal böyle olunca, gün bitmeden kitap kesinlikle bitecektir. içeriği oldukça sade ve masalsı. Çok derin felsefe beklemeyin. Mutluluk arayışınız varsa ayrıntılara takılırken temeldeki önemli kısımları unutmayın diye keyifle okunabilir.
24.05.2012

Birbirinden farklı karakterlerin kelebek etkisi gibi birbirlerinin hayatlarını etkiledikleri noktaları çok güzel anlatmış yazar. Yazarın dili oldukça sade, okuması keyifli bir kitap. Ama ben daha büyük beklentiyle almıştım bu kitabı. Sanki bir şeyler eksik kalmış gibi. Bu yüzden okunuyor ama çok da akılda kalıcı olamıyor malesef.