Toplam yorum: 1992711
Bu ayki yorum: 23912

E-Dergi

Yasin özcan tarafından yapılan yorumlar

06.05.2019

Çok güzel bir eser,mutlaka okunmasını tavsiye ederim. Yazar,konuya son derece vakıf. Zaten oryantalistler tasavvuf konusunu dışarıdan bakan araştırmacılar olarak gayet iyi çözümlüyorlar. Bizim akademisyenler ise konuyu dinin dahilinde gördükleri için yorumlamaları da bu çerçevede gelişiyor. Bundan dolayı batılı yazarların bu konu ile alakalı eserlerini incelemekte fayda görüyorum.
25.04.2019

Oldukça başarılı bir çalışma diyebilirim.Yazar konuya son derece vakıf ve konuyu gayet güzel bir şekilde ele alıyor. Tasavvuf konusunda bilgi sahibi olmak isteyenlere tavsiye ederim. Fakat bazı yerlerde tasavvufu savunma adına zorlama yorumlara girmesi de gözden kaçmıyor.
25.04.2019

Kitap;ders notlarının birleştirilmesi ile bir araya getirilmiş bir çalışma. Çok yüzeysel bilgiler içeriyor. Bence tasavvuf tarihi namını pek hak etmeyen bir çalışma.
20.02.2019

Kitabı yayına hazırlayan Abdulfettah Ebu Gudde,o kadar çok dipnot eklemiş ki;kitap resmen dipnot kitabı haline gelmiş.Dipnot bu kadar fazla olunca asıl konuyu kaçırıp farklı mecralara sürükleniyorsunuz.Ben bu yüzden belli bir yerden sonra dipnotları okumayı bıraktım. Haris el Muhasibi;ilk sufilerden denebilir.Bir çok eseri var ve bir kısmı da Türkçeye çevrilmiş durumda.Aslında oldukça kısa bir eser diyebiliriz.Dipnotları okumazsanız 2-3 saatte bitirebilirsiniz. Tamamen nasihata dayalı bir kitap ve bence gayet güzel tespitlerde mevcut.
16.02.2019

Yazar gayet objektif bir şekilde konuyu ele alıp açıklamaya çalışmıştır.Muhtasar bir tasavvuf tarihi ile ilgilenenler için iyi bir eser. Kitap,tasavvuf tarihine güzel bir giriş eseri olarak değerlendirilebilir.