Toplam yorum: 1927091
Bu ayki yorum: 20887

E-Dergi

Ayşegül Gümrükçü tarafından yapılan yorumlar

Kitaptaki çoğu satır adeta şiir kitaplarından çıkmış gibiydi, bilinçli ama aynı zamanda bilinçaltından yansıyan coşkun duygularla yazılmış bir kitap. Olay örgüsünden bir anda koptuğunuzu sansanızda aslında karakterin içinde yüzdüğü dünyada olduğunuzu anlıyorsunuz, standart kitaplardan çok farklı gerçekten, sürrealist tekinsiz bir eser.
Gerilimin sürekli tepede olduğu muhteşem bir kitaptı ki bu durumu diğer Zweig kitapları içinde geçerli. Hikayedeki kadının korkularıyla yüzleştikçe sizde bazı sorgulamalara gidiyorsunuz. Zweig tarzı kitap severlerin okunması gereken bir kitap
içerisinde birden fazla öykü barındırıyor hepsi çok ince bir zekayla mükemmel yazılmışlar, hikayeleri okurken nasıl bittiğini anlamıyorsunuz Zweig'ın satranç kitabından sonra hangi eserini okuyayım derseniz bunu kesinlikle okumalısınız.
Okuyucunun merakını sürekli yüksekte tutuyor ve hikayenin içerisine merakla çekiliyorsunuz. Kısa ama bir o kadar da etkileyici bir kitap.
hayata dair ince nüanslar barındıran bir şairin mektuplarından oluşan bir kitap ince olması okuyanı sıkmadan bitmesini sağlıyor.