Toplam yorum: 2320368
Bu ayki yorum: 106

E-Dergi

halil.ibrahim tarafından yapılan yorumlar

13.02.2009

Dünya siyasetinin son yıllarda gündemden düşmeyen küreselleşme, soğuk savaş terörizm vs konuları hakkında yazılmış en önemli strateji kitabı. Yazar bir dönem ABD başkanı danışmanlığı da yapması sebebiyle komple teorilerinden ziyade gerçeklere ulaştığı görülebilir. Strateji alanında okunması gereken ilk eserdir.
13.02.2009

Bütün bilgilerinizden şüphe duymanıza sebep olacak bir kitap. Biraz komplo teorisi gibi gelse de dikkate alınması gereken bir kitap. Kitap genel olarak küreselleşme ve küreselleşmenin doğurduğu sorunların ana kaynaklarını anlatmaktadır. Dünya siyaseti ile ilgilenenlerin okuması gereken bir eser. Tavsiye ederim.
13.02.2009

Resmi tarihe alternatif tarih yazarı Mustafa Armağan’dan çok ses getirecek bir kitap daha. Üç kıtaya hüküm sürmüş hanedanın bilinmeyen yönlerini keşfetmek isteyenlerin kaçırmaması gereken bir eser. Özellikle de Osmanlı’nın son padişahları ile ilgili detaylı bilgiler bulabileceğiniz bir eser. Tavsiye ederim.
13.02.2009

İşgal altında yaşanmış bir aşk hikâyesinin tadına doyulmaz satırlarında kaybolacaksınız. Tarihin ve edebiyatın iç içe geçtiği bu kitabı tarihi roman severlerin severek okuyacağı kanısındayım. Tavsiye ederim.
10.02.2009

Tarihte en çok konuşulan imparatorlardan birisi olan II. Abdülhamit hakkında yazılmış önemli bir kitap. Belki de tarihin gördüğü gerçek son imparatoru anlayamadığımız için çekiyoruz bu dertlerimizi...