Toplam yorum: 2.682.759
Bu ayki yorum: 7.179

E-Dergi

Murat Islam Tarafından Yapılan Yorumlar

02.08.2019

“Amok Koşucusu; Amok Malezyalılarda görülen bir tür sarhoşluk…

Bu sarhoşluktan daha fazla bir şey.. bu delilik, bir tür insan kudurması... ölümcül, anlamsız bir saplantının krize dönüşmesi hali, bunu başka hiçbir alkol zehirlenmesiyle kıyaslayamazsınız… Esrarengiz..
02.08.2019

Pontus Devleti Yunan devleti değildi. Devletin kurucusunun da, hanedanının da, halkının ve ordusunun da, Yunanlılarla hiçbir ilgisi yoktu. Müslüman Türkler, 1071'de Anadolu'ya girdiklerinde buraları Hristiyan soydaşlarıyla meskun buldular. Anadolu, özellikle de Doğu Karadeniz Bölgesi Hun, Uz, Karluk, Bulgar, Avar, Macar, Hazar, Kuman/Kıpçak ve Peçete Boyları tarafından Türkleştirilmişti. Türkleştirme süreci, Osmanlıların bölgeye hakim olmasıyla devam etti.
02.08.2019

Denemeler ile Montaıgne kitaplığının penceresinden hiç alay ederek değil, ama hep gülümseyerek seyrediyor alaca bulaca dünyamızı, solukları tükenen, sorunları tükenmeyen insanları. Kaşlarını çatarak baktığı kişiler yalnız kendi inançları ve çıkarları için başkalarını asıp kesenler, bir de kendilerini bilmeden bilgin geçinenler, ders almasını bilmeden ders verenler. Yalnız onlardan söz ederken tutamıyor öfkesini hoşgörürlüğünü onlardan esirgiyor yalnız.
09.07.2019

Oğlumun severek okuduğu bir kitap. İş Bankası kültür sanat yayınları teşekkür ederim. Bu seriyi yayınladığı için..