Toplam yorum: 2.394.619
Bu ayki yorum: 23.226

E-Dergi

...!!!... tarafından yapılan yorumlar

16.04.2020

Epistemoloji, gnesoloji ve kısmen de bilim felsefesi üzerine başarılı bir çalışma. Kitabın ana dinamiğini bilgiyi elde eden bir özne olarak insan oluştururken, bununla birlikte tali bir değerlendirme olarak bilginin kendisi de incelenmiş. Özellikle felsefede bahsettiğim alanlarda okumayı sevenlerin mutlaka okuması gereken bir çalışma.
16.04.2020

Sosyoloji, psikoloji, mimarlık ve felsefe alanlarında çalışanlar için oldukça faydalı olabilecek bir çalışma. Özellikle bireysel olarak bildiğimiz bilgilerin aslında toplumsal bir tabanda oluşturulmuş bilgiler olduğu ve ayrıca o bilgileri yaşatanın da toplum olduğu konuları üzerine düşünmek isteyenler için etkileyici bir çalışma.
16.04.2020

Bireysel kararlara karşı toplumsal kararların rasyonalitesinin tartışıldığı günümüz sosyal bilim dünyası açısından oldukça önemli bir çalışma. Tüm dünya çapında dikkat çeken bir çalışma olmasından dolayı da okunması gereken bir çalışma.
04.03.2020

Birçok romanın aksine, okurunu felsefe ile sürükleyicilik arasında seçim yapmak zorunda bırakmayan bir roman. Sürükleyici ve hayal gücünü geliştiren bir kurguyla birlikte felsefi değerlendirmeler de başarılı bir şekilde verilmiş. Türk fantastik kurgunun geleceği açısından umut verici bir çalışma.
22.07.2019

İktisat lisans öğrencileri için belki biraz ağır gelebilir ama lisans üstü çalışanların mutlaka okuması gereken bir çalışma. Özellikle Büyük Buhran'dan çıkışı anlamak için kilit bir eser. Ayrıca bu kitapla birlikte Slyvia Nasar'ın Büyük Düşünenler adlı kitabının da okunması Keynes'in hayatını anlayarak okumayı sağlayacaktır. Böylece Keynes döneminin iktisadi tarihi oldukça sağlam bir şekilde öğrenilebilir.