Toplam yorum: 1780085
Bu ayki yorum: 27126

E-Dergi

nazamara tarafından yapılan yorumlar

02.01.2008

intibah akvaryum misali haattan kopuk yaşayan bir gencin birden kendini aşifte bir kadına aşık olarak bulmasıyla dengesini kaybeder.babadan kalama herşini yr bitirir.annesi ona bir cariye alır onu vde tutmak için amam hain aşifte kadın onu kirletir çeşitli iftiralarla.genç adamı razı edemeyin ce onu tuttugu bir katille öldürmek ister.bunu anlaan evdeki cariye genç adamın elbisesini gier katil zanlısı onu öldürür bunu gören genç adam aşiftekadını öldürür.ve roman hüzün umagı il ibrtlerle sona erer.
02.01.2008

avrupalı aşamaa çalışan felatun bey le adam gibi çalışıp bir müddet sonra rahata kavuşan rakım efendi anlatılır romanda.felatun tam bir züppe kendine bulduğu artist ile gezer tozar ve sonunda kendi varlığı içinde kaybulur sokaklara düşer.rakım ise kafasını kullanır namusu ile iffetlice yaşar parasını iii degerlendirir yanına aldığı cariye ile mutlu uva kurar haatının belli yararlı bölümünü çizer. rakım herşeini kaybeder bu haatta tutunacak bir dalı kalmaz avrupalı olma merakı karnını doyurmaz
02.01.2008

zavallı kafkasyalı dilberin esaretinin anlatıldığı ürek parçalayan bir rromandır. dilber birkaç kere satılır sonunda bir evde tam huzura kavuştum derken iyi yetişmiş evin ressam ogluna aşık olur bu gençte ona ama zalim anası kızı mısıra satar mısıra giden dilber kaderine razı olurken ressam genç kenini kaybeder deli olur her yüzde her beden de nereye baksa dilberi görür dilber msırda artık hep esaretle yaşayacagına kabul eder ve nil nehrine gider kendini bırakır ölrek hürriyetine kavuşur.
02.01.2008

arabaı ve gezmeyi çok seven bihruz un romanı bu.her zamanki gibi alemin tozunu attırırken çok begendiği bir arabaın içinde aşift bir hanıma aşık olur ama arkaaşı yalancı lakablı bir bey onun bu vaziyetinen ararlaır ve ona o kadının veremden öldüğünü söler.çok saf olan bihruz be olanlara innır okuduğu fransız romantik romanlarıyla haal alemlerine dalmaya kendi kendine yas tutmaya devam etmektedir.bu şafşatalı haat sonnda bier elinde avucunda hiç bir şeyi kalmaz roman entrikalarla devam eder.
02.01.2008

zehra ,kıskançlık hastalığına tutulmuş birkız.onun bu hastalığını kendisi fark etmekte ama aresiz kalmaktaır.bu hanım sonraları suphi ile elenir.eve cariye sırrıcemal die bi kadın alınır ve kıskançlık entrikaları ortalıga saçılırsuphi bu kadına aşıkour,bu kadın zehrayı boşatır ve suphiden bi çocuk yapar ama çocuk ölünce oda hayatına son verir. garip ama olay örgüsü şahane bir roman