Toplam yorum: 1985255
Bu ayki yorum: 16423

E-Dergi

nurty tarafından yapılan yorumlar

21.08.2018

Detaylı ve güzel anlatımı var ama konu beni çok cezbetmedi. Küçük bir kasabada belediye meclisi üyesinin ölümü ile başlayıp onun etrafında dönen ilişkileri anlatan bir kitap. Kitaba haksızlık etmiş olabilirim ama aralarda sayfa atladım. Yani ben umduğumu bulamadım. Keşke o baskı kalitesinde ve ciltli harry potter serim olsaydı.
27.07.2018

Başladığımda Savaş ve Barış okuyormuş gibi hissettim. Rus klasiği etkisi olan bir anlatımı var. Bolşevik ihtilali dönemini anlatan, duygusal olarak da illaki bir noktadan sizi yakalayacak, aşk savaş fedakarlık ihanet ayrılık gibi duyguları iç içe işleyen bir roman. Bir klasik olmasa da okumaya değecek bir roman.
08.06.2018

Ayrık otlarını yolarlar her zaman! Toplumdan farklı düşünmen ceza almanın hatta idamının sebebi olabilir. Kısa, kolay okunabilecek, düşündüren bir kitap.
08.06.2018

Eğlenceli bir kitap, kısa sürede biter. Arada kafa dağıtıp rahatlamak için ideal.
31.05.2018

Tam bir klasik. Duyguların, olayların anlatımı, tasvirler, detaylar muazzam. 2000 küsürlük sayfa gözünüzü korkutmasın, akışı yakaladığınızda hızlıca bitecektir. İlk başlarda karakterler biraz fazlaca gelecek ama sonrasında oturuyor her şey. Çeviri ve basım gayet başarılı. Hemen okumasanız bile bir gün mutlaka elinize alacağınızı düşünerek, bu başyapıt kütüphanenizde olsun derim.