Toplam yorum: 2344639
Bu ayki yorum: 0

E-Dergi

Seküler Çekirge tarafından yapılan yorumlar

24.08.2018

Çok fazla King kitabı okumadım ama okuduğum her bir King kitabını okuduktan sonra kurduğum cümleler, “bu adam manyak” ya da “bu adamda nasıl bir kafa var” tarzında oluyor. Kitap ne klasikleşmiş bir bilim kurgu kitabı ne de klasikleşmiş bir gerilim kitabı, kitap baştan sona karakterlerle bizi bir yapan, onları bizimle beraber yaşattıran duygu yüklü bir kitap. Klasik bir bilim kurgu kitabı olsa kitap içinde zamanda yolculuk kavramları daha çok ön plana çıkardı, klasik bir gerilim kitabı olsa JFK’nın suikast olayına daha çok yoğunlaşırdı; ama bu iki unsur kitabın alt yapısını ve temelini oluşturan kavramlar, unsurlar olsa da kitabı esas bir kitap yapan baş unsur kesinlikle içinde fazlası ile barındırdığı duygudur.
24.08.2018

Hayatımda beni en çok etkileyen kitaplardan biri zira kitap bazı gerçekleri öyle net bir şekilde gözünüzün önüne getirir ve bunda o kadar başarılıdır ki şaşırırsınız. İnsanların özünün aslında sanıldığı gibi iyi olmadığını savunur en basitiyle ancak daha bir çok çıkarım yapılabilecek bir kitaptır. Eğer kitap üzerine düşünmek istiyorsanız bunu sonsözü okumadan yapın zira Mina Urgan şahane bir son söz yazmış.
24.08.2018

İnsan içindeyken kendini bildiğini sanır, ama denize açılıp kendini aramadıkça kendini bulamaz. Yarım saatte okunacak bir kitaptır ancak yarım ömrü kurtaracak vizyon kazandırır.
24.08.2018

Bu alanda yazılmış en iyi kitaplardan biridir. Okunması ve hatta dönüp dönüp okunması, özellikle bu günlerde, isabetli olacaktır fikrindeyim.
24.08.2018

Gayet sürükleyici ve okunulabilirliği yüksek bir roman. anlatım ve olaylar insanı içine rahatlıkla alıyor. Sonuna kadar da heyecanı kaybetmeden okunabiliyor.