Toplam yorum: 2030429
Bu ayki yorum: 20630

E-Dergi

mobius tarafından yapılan yorumlar

23.09.2019

yumuşacık bir kitap.evde beraber yaşadığım kedinin de mektup okuyup/yazdığını varsayıyorum bazen
20.04.2019

Paris Komünü denilince ilk akla gelenlerden Louise Michel.Dönemin en önemli kişilerinden birisi. Emma Goldman'ın biyografisinde bahsettiği feminist kadınlardan. Kitapta çizimleri çok başarılı, ebat ve sayfa kalitesi de gayet iyi, ayrıca sürpriz karakterler var Gilman gibi.
20.04.2019

kuir/queer nedir? teorisyenler kimlerdir? sorularına cevap veren, basit ve çizimli bir kitap. çevrenizde queer teoriyi merak eden veya kuirleşme yolunda adımlar atanlar varsa güzel bir hediye olabilir.
11.04.2019

Kaos Yayınevi- Emine Özkaya'nın çevirisinden yıllar sonra Metis tarafından basıldı. İster Emma Goldman ister Anarşizm kelimeleri sizi bu kitabı okumaya sürüklesin, keyifle şevkle okuyacağınız bir kitap diyebilirim. Emma tarafından kaleme alınmış, biyografisinde birçok dönemin kıymetli isminin de geçtiği 2 ciltlik muhteşem bir eser. Anarşist kadınların tarihine ilgi duyuyorsanız bu kitaptan sonra "Amerikalı Anarşist Voltairine de Cleyre'in Yaşamı", "Jane Addams: Eylemci Bir Ruh", "Komün
Tarih ve Anılar" ve "Kızıl Azize: Bir Ütopyanın Peşinde" kitaplarını da öneririm.
07.02.2019

Bir kedi ile hayatı paylaşıyorsanız ya da paylaşma düşüncesinde dahi değilseniz, kesinlikle tavsiye ederim. Kitabın tüm sayfalarında patileriyle bana eşlik eden patili hayat arkadaşımı anlamak çok eğlenceliydi..