Toplam yorum: 1659368
Bu ayki yorum: 14596

E-Dergi

Liberator 42 tarafından yapılan yorumlar

21.10.2008

Bu kitaba para verdiğime pişman oldum.Yazar Başkomutanımızın ölümü üzerine bilimsel açıklamalar yapacağı yerde tamamen antisemitist propagandanın aleti olmuş,bunu da başkomutanımızı kullanarak yapmış.Merak ediyorum kmiler hangi amaçla yazdırdı diye?Öyle ki ;kitapta yobazlığı ve cumhuriyet düşmanlığı tarih önünde tescillenmiş Necip Fazıl sanki büyük bir Atatürkçü gibi gösterilirken Büyük Türkçü,şair ve yazar H. Nihal Atsız için tam tersi bir tablo çiziliyor.AYIP AYIP SORARLAR ADAMA SEN NASIL YAZARSIN DİYE.
19.04.2008

İmparatorluğun ortadoğudaki son günlerini sanki okuyucuya içinde yaşatıyormuşçasına yalın bir dille anlatan muhteşem bir eser diyebilirim.Ayrıca Büyük Başkomutan'ın kutlu ömrünün çok az bilinen bir dönemine ışık tutması açısından da çok değerli.Mutlaka okunması gerek diye düşünüyorum.
03.09.2006

Türk Kurtuluş Savaş'ını bu kadar sürükleyici bir roman haline getirerek en ince detayları ile anlattığı için Cumhuriyet nesillerinin Turgut ÖZAKMAN'a sonsuz teşekkürler etmesi gerek.Tekrar tekrar okunması gereken bir eser ,hatta okullarımızda inkılap tarihi derslerinde kaynak olarak kullanılması yerinde olur.
Asil ırkımızın hiçkimseden emir almaya gelemiyeceğini gözler önüne seren bu kitap ayrıca ulusumuzun yoğun ilgisi ile kırdığı satış rekorları sayesinde de "metal fırtına" ve "the Türkler" gibi saçmalıklara da çok güzel bir cevap veriyor.
26.02.2006

Tarihin gördüğü en büyük askeri operasyonun perde arkasındaki ince detayları,orada bulunmuş olan askerlerin o gün neler hissettiğini,başarıya giden yolda planlamanın ve uyumujn ne kadar büyük bir önem taşıdığını anlatan çok değerli bir çalışma.Ambrose'ın daha önce Kardeşler Takımı adlı eserini okuyup çok etkilenmiştim oysa ki orada sadece D-day'e katılan bir tek birliği anlatıyordu.Bu kitapta hem denizden çıkanlara hem de havadan inenlere ayrıntılı olarak yer vermiş.Okumanızı tavsiye ederim.
23.02.2006

Kitabı okumadığım halde sadece tanıtım metninden ne türden bir saçmalık olduğunu anladım.Yazar olduğunu sanan bu arkadaşımız komik olmak istiyorsa bir sirkte kendine iş bulsun.Türk soyunun üstünlüğü hem bilimsel olarak hem de tarih önünde bir çok kereler kanıtlanmıştır.
İnternet aleminde de bunlara benzer saçmalıklara sık sık rastlıyoruz.Bir işçi sigarasını yakmak için 6500 santigratlık sobanın yanına gidip sigarasını yakmış ve ölmüş..Bak sen.Hatta bir kişide ağzına sinek ilacı sıkmış..Neden?Sineği öldürmek için..
Bu ve bunun gibi birçok şey..Bu yazıların yazarları tüm dünyayı gezip,ender bir bilgi birikimine ulaşmış insanlardır..Bir Türkü antropologlardan bile iyi tanırlar.Zekaları üst seviyededir,iyi birer de gözlemcilerdir zaten..
Bu ve bu tip yazıları okuyup gülmüş bir kişiyseniz yazının devamını okumanıza gerek yok..Çünkü siz aşağılanmaktan hoşlanan,entel gibi takılan,sanki hiç orda söylenen şeyleri yapmamış kişisinizdir.
Şöyle ki;
Diyelim ki isminiz X olsun.
Ve çevrenizdeki kişilerin sizi sürekli aşağıladıkları sizle alay ettiklerini düşünün.
Örneğin ''...o X var ya,musluğun ağzına sabun sürüp yıkıyor,ee ne de olsa su sabunlu diyor..'' dediklerini düşünün.
Güler misiniz?
Gülüp gülmemeniz önemli olan şey değil.Sürekli aşağılanma yavaş yavaş bilinçaltınıza ''ben bir şey olmaz'' mantığını yükler.Aldığınız ilk yenilgide bile,aslında bunun normal olmasına rağmen özgüveniniz kırılır..
Neden?
Çünkü o şaka diyip geçtiğiniz şeyler,hatta belki de güldüğünüz şeyler bilinçaltınıza işlemiştir.
İşte mikro düzeyde sizin için yani bir birey için geçerli olan şey,bir arada yaşayan insan topluluğu anlamına gelen toplum için de geçerlidir.
Bu tip yazılarla,mizahi yoldan toplumun biliçaltına ''benden bir şey olmaz'' mantığı yüklenir.
Gülüp geçilir..
Belki buradaki nedenler gelmez akla ama,sizin aklınıza bir kere işe yaramaz bir toplum olduğunuz işlenmiştir bile..
Bu türden saçmalıklar tıpkı metal fırtınada olduğu gibi düşmanlarımızın bizi yıpratmak,kendimize olan güvenimizi ve saygımızı sarsmak için uyguladığı beşinci kol faaliyetinden başka birşey değildir.Lütfen bu kitabı okuyup buna alet olmayalım.
Ayrıca kitapyurdu.com'a da bu kitapla ilgili tanıtım metnini siteden sildiği için teşekkür ederim,satıştan da kaldırılsa daha da iyi olur.